İzmir'i yönetemeyen Türkiye'yi yönetebilir mi

İzmir yaklaşık 25 yıldır CHP'nin kalesi.

Ne ilginçtir ki.. İzmirlinin her seçimde adeta gözü kapalı oy verdiği belediye başkanlarının hiçbiri uzun ömürlü olamıyor!

2014'te 30 ilçenin 22'sinde seçim kazanan Başkanların yüzde 90'ı 2019'da parti yönetimi tarafından değiştirildi.

Adeta Belediye Başkanı koltuğuna atanan Başkanları bu seçimde bekleyen son da 2019'dakinden farksız oldu. Yüzde 90'ı yine değişti!

Şimdi soru şu: CHP yönetiminin Büyükşehir de dahil başkanların yüzde 90'ını değiştirmesi " Bizim Başkanlar başarısız, bunu kabul ediyoruz" anlamına mı geliyor

strong class'read-more-detail'Haberin Devamı

Ya da CHP yönetimi aslında "Biz parti olarak doğru ve çalışkan Başkanlar tespit edemiyoruz" mu demek istiyor

Öyle ya; Başkanlar başarılı olsa, neden değiştirilsinler

İşin özeti CHP, kendisini 25 yıldır taşıyan bir kente liyakatli adaylar belirlemeyi bile başaramıyor. Bu benim iddiam değil. CHP yönetiminin her 5 yılda Başkanların tamamını değiştirmesi başka nasıl okunabilir ki

Başkanlara da haksızlık yapmayalım. Bazıları başarılı olmalarına rağmen parti içi iktidar mücadelesinin kurbanı oldu. Ama günün sonunda kaybedenin hep İzmirli olduğu da bir gerçek. Kent hak ettiği belediyecilik hizmetini bir türlü alamıyor.

İzmir'i ve ilçelerini iki dönem üst üste yönetecek birilerini bulamayan bir siyasi aklın ülkeyi yönetme ihtimali sizce nedir Millet bu sorunun cevabını biliyor olmalı ki, yetkiyi bir türlü CHP'ye vermiyor.

İzmir örneğinden CHP'nin çıkarması gereken çok dersler var da O dersi çıkarmaya kimsenin niyeti yok.

İkinci Altan Öymen vakasına doğru

CHP yönetimi Deniz Baykal'ı ölüm yıldönümünde anmak için kabri başında tören düzenliyor. Ama o törene Kılıçdaroğlu davet edilmiyor! O da Baykal'ın oğlu ve kendi ekibiyle alternatif anma töreni gerçekleştiriyor!

Kurultay öncesinde saf değiştiren Kılıçdaroğlu'nun eski özel kalemi TBMM çatısı altında bağımsızlığını ilan ediyor. CHP'nin seçilmiş İdare Amirine odasını vermiyor! CHP'li İdare Amiri ancak polis yardımıyla makamına oturabiliyor!

CHP Genel Merkezi'nde çalışan personelin fotoğrafları bir albümde toplanıyor. İsim isim kimin Kılıçdaroğlu'na yakın, kimin yeni yönetimi desteklediği tespit ediliyor. 1 Nisan sabahında genel merkezden toplu işten çıkarmalar olacağı konuşuluyor.

strong class'read-more-detail'Haberin Devamı

CHP yönetimi sanıyorum "Kavgalı eve kız verilmez" sözünden bihaber.

Kılıçdaroğlu'nun izlerini partiden silme refleksi ile kendi seçmenlerine bile antipatik gelecek ne varsa yapıyorlar. Küçük kazanımlar elde ettiklerini zannederken büyük büyük kaybediyorlar. Millet bütün enerjisini iç kavgalarda tüketen bir partiye neden oy versin ki