Hiç böylesi olmamıştı

Vaktiyle Yunanistan'daki enflasyonun düşmesine Türkiye yardımcı olmuştu. Özellikle hafta sonları Edirne'ye geliyorlar, adeta marketleri yağmalıyorlardı. Zira Türkiye o tarihte ucuzdu.

Malum arz talep meselesi.

Hal böyle olunca Yunan'da talep düşmesi baş gösterdi. Ardından da enflasyon düşüşe geçti.

Sağ olsun komşumuz! Şu sıralar onlar bize yardımcı oluyor!

Turizmcilerimiz ağlıyor...

Turist, Yunan adalarına kaçtı.

Bin liraya lahmacun, iki yüz elli liraya su, topu beş yüz liradan dondurma satamaz oldular. Vah vah vah! Dün sosyal medyaya baktım, vatandaş 'oh olsun' diyor. Düşene 'oh olsun' dememişti bu halk bugüne kadar. Ne krizler gördü geçmişte öyle değil mi Ama bugün acımıyor. Çünkü canını çok yaktılar.

Bodrum son yılların en sakin dönemini yaşıyor. Yunan'da fiyatlar daha ucuz çünkü. Üç kat, dört kat daha ucuz hem de!

Galericiler de ağlıyor. 'Yaprak kıpırdamıyor, sinek avlıyoruz' diyorlar. Onlara da acıyan yok maalesef! Bayide otomobil yokken, bunların garajları sıfır araba doluydu. Liste fiyatının üzerinden satıyorlardı. İkinci el otomobiller sıfır fiyatına satılıyordu.

Vatandaş onlara da 'oh olsun' diyor.

Ya emlakçılar

Onlar da ağlıyor. Araplar artık ev almıyormuş. Fiyatları yüzde yirmi beş düşürmüşler fayda etmemiş. Çoğu kapatmaya başlamış. Bir liralık evi üçe beşe sattılar. Baktılar satılıyor ona on beşe çıkardılar.

Deniz bitti!

Onlara da acımıyor artık kimse! Fiyatların daha da düşmesini bekliyorlar.

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği Genel Başkanı Ramazan Bingöl 'Sektörümüzde oluşan fiyat pahalılığı algısını kırmak için bütün menülerde yüzde on indirim yapılması konusunda sektöre çağrıda bulunuyoruz