İsrail katliamla ayakta kalabilir mi!

Türkiye'de seçim bitti. İsrail'in katliamı daha çok gündeme gelecektir.

Muhalefet partileri iktidarı ikiyüzlülükle suçladılar. Görünürde haklıydılar. İsrail'e lânet okuyan Ak Parti iktidarı, okuduğu lânet kadar İsrail'le mal satıyor, mal satılmasına izin veriyor.

Mal satmaktan vazgeçmek, düşmanlığı doruğa çıkarmak öyle kolay değil. Sen ihracatı durdurduğunda İsrail çökmeyecek. Siyonistlerin hâmileri çok fazla.

Ne yazık ki, Filistinliler İsrail'e muhtaç. Filistin yönetimi, İsrail limanlarından faydalanıyor. Bu da İsrail'in iznine bağlı. Yine İsrail vatandaşı 1,8 milyon Filistinli yaşıyor. 120 üyeli İsrail parlamentosunda 1988'den beri milletvekilleri var.

Batı Şeria'da Filistinli sayısı 3,3 milyon. Gazze'de, Siyonistlerin vahşetinden önce 2,3 milyon Arap vardı. Vahşet biter mi, biterse kaçı topraklarına döner, bilinmez.

Filistinliler, 1948'den beri yerlerinden ediliyorlar. Çoğu çevre Arap ülkelerinde olmak üzeri 6 milyon Filistinli mülteci.

Ne yazık ki, Arap ülkeleri İsrail saldırdıkça sanki "Oh! Gazzelileri vursunlar, HAMAS'ı çökertsinler!" havası içindiler.

HAMAS diğer Arap ülkelerinde El-İhvânü'l-Müslimîn-Müslüman Kardeşler'den farklı görülmüyor. Müslüman Kardeşler, Arap krallıklarında ve diktatörlüklerinde tepedekilerin korkulu rüyasıdır.

Filistin'de kavga hiçbir zaman bitmeyecek. Geçmişte Yahudiler mazlumdu. Son vahşet, asıl mazlumun kimler olduğunu gösteriyor.

Filistinliler kendi topraklarında sürekli katlediliyorlar. Siyonistler katlettikçe kazanacaklarını sanıyorlar ama, matematik hesapları onları uçuruma götürüyor. Öldürdükçe Filistinlilerin, samimî Müslümanların içi daralıyor, yürekleri parça parça oluyor, hınç yüreklerini sarıyor. Onlar da "Öldüreni öldüreceksin!" demekten başka bir söz bulamıyorlar.

HAMAS, adından yeni yeni söz ettirdiğinde Gazze'deydim. Konuştuklarım çok kararlıydılar. Ölümü hiçe sayıyorlardı. Bütün Filistinliler, Gazzeliler azapla bileniyorlar. Kula kulluk onları kahrediyor.

İsrail topraklarına da "insan" olmanın ötesinde bir kaygıları olmayan, kaderin onlara çizdiği Musevî çizgiyi kabullenmiş masumlarla da konuştum.

Öldürerek toprak kazanmak, bir yerde tıkanacaktır. Öyle Siyonistler var ki, karşılarındakilerini dünyaya yanlış gelmiş yaratıklar olarak görüyorlar.

Prof. Dr. Roger Garaudy (1913-2012), Fransız fikir adamı, siyasetçi. Bir komünistti. 1982'de Müslümanlığı seçti.

Siyonistlerin, yanlışlarını, açıklarını tek tek ortaya koyan İsrail Sorunu-Siyasî Siyonizm" kitabı, 1983'te, Fransa'da yayınladı. Siyonist lobisi hemen harekete geçti. Kitabı çıkaran yayınevini iflas ettirdi. Kitap bir daha basılmadı.

Garaudy, Siyonistlerin Filistinlileri nasıl yok saydığını delilleriyle ortaya koyuyor:

"Siyasi Siyonizm, Theodore Herzl'in Yahudi Devleti (1896) hakkındaki kitabından itibaren açık bir şekilde ortaya konulduğu zaman, Filistin'de bir halkın varlığı hiç dikkate alınmamıştır. Filistin halkının varlığından, ne Herzl'in kitabında tek kelimeyle söz edilir, ne de dünya Siyonist hareketinin toplantılarında. O halkın yokluğu Siyonizm'in temel ön kabullerinden biridir ve bu ön kabul, daha sonraki bütün cinayetlerin kökenini oluşturur. Madam