Gazze kazanıyor

Katil İsrail, Filistin-Gazze'de uyguladığı soykırımla 30 bin masum çocuk, kadın ve sivili şehit ederken, dünyada vicdanların uyanmasına ve binlerce insanın İslâm'la tanışıp Müslüman olmasına vesile oluyor.

"Kur'ân'ı ilk açtığımda, doğrudan Filistin'deki duruma değiniyordu İnançlarının gücüne hayran kaldım" diyor ABD Northern Michigan Üniversitesi mezunu tik tok yayıncısı Abbey Dünyayı farklı merceklerden tanımak isterken kalbi İslâm'a açılıyor:"Filistin'den gelen videoları izledim; açıkçası beni derinden sarstı Ama daha önemlisi Müslümanların inancını gördüm. Her şeylerini; evlerini, ailelerini kaybedip tam bir yıkım yaşadıkları halde şükrediyorlardı Bir anne çocuğunu kucağında tutuyordu; çocuğu ölmüştü, öldürülmüştü. Buna rağmen Allah'a şükrediyordu Güçlü inançlarından o kadar etkilendim ki İlk kez Kur'ân'ı açtım Açıkçası pek bir şey beklemiyordum 25 yıllık bir Hıristiyan olarak, Kur'ân'ın sadece ilk birkaç sayfası bile yıllardır aklımda olan sorulara cevap veriyordu. Ve her âyet aklımı başımdan alıyordu Evet... Namaz kıldım Sonunda ağlamaya başladım; ağlamamı durduramadım Bu çok şaşırtıcı bir ağlamaydı; sanki başıma gelen kötü şeylerin 25 yıllık kalp kırıklığını geride bırakıyordum; kendimi taze ve yeni hissediyordum. Eşime, Müslüman olmam gerektiğini söyledim; "Lütfen beni bugün camiye götür" dedim Elhamdülillah"

Abbey Gazze için diyor ki: "Allah'ın zalimleri sevmediğinden bahseden bir âyet var. Bu âyet zulme karşı savaşmaktan ama zalim olmamaktan söz ediyor. Kendinizi Gazzelilerin yerine koymanız ve sizin başınıza böyle bir şey gelse kendinizi nasıl hissedeceğinizi düşünmeniz gerektiğini unutmayın!"

11 yıl Hıristiyan olarak yaşayan bir diğer genç hanım, İslâm'ı Filistinliler üzerinden tanımlıyor: "Bilirsiniz, bir ağacı meyvesinden tanıyabileceğinizi söylerler. Filistinlilerin ne tatlı meyveler verdiğini fark ettim. Ve eğer bir Tanrı varsa, Filistinlilerin ve Müslümanların Tanrı'nın halkı olduğuna inanıyorum. Onların kalplerinde ve davranışlarında Tanrı'nın delillerini görüyorum. Onlar gerçekten çok güzel insanlar. 11 yılımı muhafazakâr bir Hıristiyan kilisesinde geçirdim ama hiç bu tür meyveler görmedim. Hayır! Yanına bile yaklaşamazlar Müslümanlar sadece dinlerini yaşıyorlar ama bu, durumu daha da kötüleştiriyor. Zira şeytani güçler bu güzel insanlara zulmediyorlar. Ve bence bizi onların adaleti için daha çok savaşmaya iten şey de bu. Çünkü onlar bunu hak ediyorlar ve onlar yanlış bir şey yapmadılar"

Filistin'de İsrail katliamı başlayınca Kur'ân'ı okuma ihtiyacı duyan ABD'li Alison hanımefendi Kur'ân'dan nasıl etkilendiğini şöyle anlatıyor: "Filistin'de bu olaylar başladıktan sonra İslâm hakkında bilgi edinmek istedim. Hiç dindar değildim. Sadece merak ettim. Bana İslâm hakkında bir sürü yalan söylenmişti. Ben de hayatım boyunca bunun nasıl bir şey olduğunu görmek istedim. Bu akşam Şifa Hastanesi'nde olanlardan sonra Kur'ân okumaya karar verdim. Bir konu dikkatimi çekti. Şöyle bir âyete rastladım: Gerçekten, olanlardan sonra (bu âyetler)