Hedefe ulaştıkları bir şey var!

Taa başında söylemişti ama 2016'da altını çizdi... "Hedefimiz dindar nesil. Milli eğitim bakanımıza da söyledim. Bizim imam hatiplerde projelerimiz var. İşte reform budur."

Dindar nesil yaratan 'dindar nesil' iş başında. 2002 yılından önce ateşe tapan millete hayrı şerri, haramı helali, günahı sevabı, hakkı hukuku öğretip yol gösteriyor(!)

Böyle olunca sokaktan çevir birini 'kardeş nasıl gidiyor' diye sor mesela, iki cümle sonra o laf dökülüyor dilinden...

Memlekette iş insanından esnafına, kadınından erkeğine, yaşlısından gencine, işçisinden emeklisine, çiftçisinden marketteki sebzelere boş boş bakanına, vergi ödeyeninden vergiler nereye gidiyor diye soranına, memurundan atanmayı bekleyenine herkesin ağzında aynı söz... Hakkımı helal etmiyorum!

PTT çalışanları sendikalı oldukları için kapı önüne konulmuştu. Üstelik iktidarın uydurduğu 'Kod 19' yöntemi yani hırsız, tacizci damgası vurularak. Günlerce eylem yaptılar. Polisten dayak yediler. Dayaktan sonra bir PTT çalışanı habercilere haykırdı: Ben babayım ve kanserim. İlaçlarımı alamıyorum artık. Bizi ortada bırakanlara hakkımı helal etmiyorum.

İktidara yakın Hak-İş Başkanı bile "Biz bunu hak etmedik, hakkımızı helal etmiyoruz" dedi, düşünün!

Borçları nedeniyle traktörüne, ekipmanına ve tarlasına haciz konulan çiftçiler Tarım Bakanlığı önünde toplanıp haykırdı: Bizi bu hallere düşürenlere hakkımızı helal etmiyoruz.

Sokak ropörtajı yapılıyordu. Genç bir kadın "Büyükler ülkenin kaymağını yediler. Ben bir vatandaş olarak hakkımı helal etmiyorum" diye konuştu.

Bir başka vatandaş daha sertti: Yıllarca AKP'ye oy verdim. Ama artık çocuğum o partiye oy verse hakkımı helal etmem.

Yüksek öğrenime geçiş sınavındaki şifre kepazeliğinden sonra öğrenciler Galatasaray Meydanı'nda toplanıp, "Hakkımızı helal etmiyoruz" eylemi düzenledi.

100 bin üyeli Türkiye Kamu-Sen Genel merkezi binasına dev bir pankart asıldı: Hakkımızı helal etmiyoruz!

Koronavirüsten yüzlerce doktor, sağlık çalışanı can verdi. Bu milletin sağlığı için didiniyorlardı. Onları öldüren illet meslek hastalığı sayılmadı. Eşleri, çocukları, anneleri, babaları 'hakkımızı helal etmiyoruz' diye hala isyanda.

Yurttaşlardan zırt pırt helallik isteyen cumhurbaşkanı son helalliği depremin vurduğu Adıyaman'da istedi. Bunun üzerine bir mühendis WhatsApp'tan 'hakkımı helal etmiyorum' diye mesaj attı. Adalet bakanlığı derhal helalleşti mühendisle, soruşturma açıp açığa aldırdı.

Depremin 40'ıncı günü Hatay'da binlerce kişi 'hakkımızı helal etmiyoruz' diye bağıra bağıra yürüdü.