ABD ve Avrupa'nın da özgürleşmesi Gazze'den geçiyor

Terör devleti İsrail'in Gazze'de başlattığı soykırım, gözlere sokarcasına şu hakikati ortaya çıkardı: Kendilerine binlerce kilometre uzaklıktaki İslâm topraklarına işgal ve bombalarla 'özgürlük ve demokrasi' götürdüklerini iddia eden ABD ve onun peşine takılan Avrupa ülkeleri aslında Siyonistler'in mahkumu.

Mevzu terör devleti İsrail oldu mu tüm özgürlükler rafa kaldırılıyor. Unutuluyor demokrasi, insan hakları.

ABD ve Avrupa'da insan olma haysiyetini taşıyanlar Filistin'in yanında yer alıp terör devleti İsrail'i protesto edince, yaşayarak gördüler demokrasi ve insan hakları söyleminin palavra olduğunu.

Biz Müslümanlar bu palavrayı öğrenmenin bedelini çok ağır ödedik. Ödediğimiz bedeli Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu "Aydınlık Savaşçıları" destanında şu mısralarla anlatır:

"Çocuklarımız öğrendiler onlar için olmadığını insan hakları beyannamesinin öğrendiler birleşmiş milletler domuzlar diktatoryasını ve tanıdılar parçalanmış göğüslerinde annelerinin çağdaş uygarlığın sırtlan yüzünü."

7 Ekim 2023'den beri ABD ve Avrupa'da terör devleti İsrail aleyhine bir söz söylemek, bir eylem yapmak her an tutuklanmanıza, işinizden olmaya, sansürlenmenize sebep olabiliyor. Misal çok ama ben son haftalarda öne çıkan birkaç hadiseyi aktararak, 'özgürlük ve demokrasi' pazarlayanların nasıl da diktatör kesildiklerini göstereyim.

ABD'de Columbia Üniversitesi'nde öğrencilerin editörlüğünde hazırlanan hukuk dergisi Columbia Law Review'da Nekbe ile ilgili İsrail'i eleştiren bir makale yayımlanmasının ardından derginin internet sitesi kapatıldı. Kapatılma sebebi, doktora talebesi Rabea Eghbariah İsrail'in soykırım yaptığına dair makalesi. Siteyi kapatanlar bu şekilde terör devleti İsrail'in uyguladığı soykırımı saklayacaklarını düşünüyorlar herhalde!