Genç oyuncu ödülü Arda'nın olur mu

Eğer Yamal ve Mainoo finalde ekstra katkılar yapmazlarsa, Arda'nın ödül için şansı bence hala var.

Dün gündüz saatlerinde doktor arkadaşım Neşet Köktürk'le Z jenerasyonu sporcuların bir önceki nesle göre sahneyi erken teslim aldıklarını konuşuyorduk. Alcaraz, Doncic, Yamal filan derken Dortmund'da daha 7'nci dakikada Simons çıktı sahneye. 2003'lü futbolcu, 1 gol ve 2 asistle turnuvanın en iyi genç oyuncusu ödülü adaylarından.

Gözden KaçmasınDüzensiz göçmen sorununu tartışan İspanya'yı finale taşıyan iki göçmen!Haberi görüntüle

LAMINE YAMAL VE MAINOO'YA BAĞLI

Doğrusu bu şampiyonada "en iyi genç oyuncu" ödülünden 1 değil, 2 değil, 5 tane dağıtsanız yetmeyecek. Zira turnuvaya senyör oyunculardan çok genç yıldızlar etki ettiler. Finalist İspanya'nın yıldızları Yamal ve Nico'nun yaşları toplamı 37 (Ronaldo'dan küçük). İngiltere'de Bellingham (2003) ve Mainoo (2005), Hollanda'da Simons (2003), Almanya'da Musiala (2003) ve Türkiye'de de Arda (2005) ön plana çıkan oyunculardan bazıları. Bu futbolcuların hangisi en iyi genç oyuncu ödülünü alsa büyük sürpriz olmaz.

strong class'read-more-detail'Haberin Devamı

Tabii ki 14 Temmuz'da herhangi biri ön plana çıkarsa avantajlı konuma geçecek. Ancak UEFA teknik çalışma grubunun son iki turnuvada bu ödülü 18'liklere (Sanches ve Pedri'ye) verdiği düşünülürse şu anda en avantajlı konumda Yamal, Arda ve Mainoo'nun olduğunu söyleyebiliriz. Eğer Yamal veya Mainoo finalde ekstra katkılar yapmazlarsa, Arda'nın ödül için şansı var bence hâlâ.