Rômulo damgası

strong class'read-more-detail'Haberin Devamı

Bazı teknik direktörlerin özelliğidir, yeni transfer edilen oyuncuyu hemen ilk maçta oynatmazlar. Stanimir Stoilov da ya bu nedenle ya da tam olarak hazır görmediğinden Bandırmaspor karşısında yeni transfer Rômulo'yu kulübede başlattı ve santrafor ikilisi olarak Kubilay Kanatsızkuş ile Lundqvist'e ilk on birde yer verdi.
Kubilay Kanatsızkuş, zaten yapabilecekleri sınırlı olan bir oyuncu. Bunun dışında Tarkan Serbest, Doğan Erdoğan ve Mame Diouf gibi oyunculardan da yoksun olan Göztepe, ilk yarıda istediklerini çok da sahaya yansıtamadı. Esasen bu durum, ev sahibi Bandırmaspor için de geçerliydi. Maçın, ligin yukarısı için taşıdığı önemin de etkisiyle ilk yarının büyük bölümü kontrollü oyunla geçti. Yine de Göztepe rakip kalede tehlike yaratmayı başardı. Yalçın Kayan'ın direkten dönen şutu ve onun hemen öncesinde kalecinin ellerinde eriyen top, Göz Göz'ün ilk yarıda gole yaklaştığı pozisyonlardı.
İkinci yarı da ilk devrenin kopyası gibi başlayıp devam ederken Stoilov'un hamleleri geldi. 63'te santrafor bölgesindeki ikili, Kubilay Kanatsızkuş ve Lundqvist'i kenara alan Bulgar teknik adam, Messaoudi ile yeni transfer Rômulo'yu sahaya sürdü ve bu değişikliğin semeresini de bir dakika sonra aldı.
Gerçekten de bu iki değişiklik, Göztepe'ye hücum anlamında hareket kazandırdı. Rômulo, oyuna girdikten hemen bir dakika sonra Yalçın'a güzel bir asist yaptı. 902'de de ısrarcılığının semeresini, yeni takımında ilk golünü atarak aldı. Bu golün pası da Messaoudi'den geldi.
Rômulo, ilk maçında böylesine önemli bir rakip karşısındaki bir gol ve bir asistlik performansıyla göz doldurdu. Elbette bir maçla karar vermek doğru değil. Ama bu performans şimdilik bir heyecan yarattı. Bekleyip göreceğiz...
Göztepe taraftarlarının santrafor konusunda doğal olarak ciddi beklentileri vardı. Onlar, kendisini kanıtlamış bir golcünün transfer edilmesini istiyorlardı. Stoilov da santrafor transferinin gerekliliğini dile getirmişti. Esasen kulüp yönetiminin de iyi bir santrafor transferini gerçekleştirebilecek ekonomik gücü var. Fakat santrafor orijinli olarak sadece Rômulo alındı. Göztepe taraftarları haklı olarak, Süper Lig'e bu kadar yaklaşmışken transfer hatalarından dolayı Süper Lig biletini kaybetmeyi istemiyorlar. Yukarıda da belirttiğim gibi, şu aşamada önümüzdeki maçları bekleyip görmek gerekiyor.
Yeniden maça dönersek, Yalçın Kayan'ı anmadan geçmek haksızlık olur. Gerçekten de Yalçın Kayan, bu sezon performansıyla sarı- kırmızılılarda en ön plana çıkan oyuncu oldu.