Yalıkavak'ın şahin tepesi

Bodrum'un lüks bölgesi Yalıkavak'taki Birdcage biraz izole yaşamayı tercih eden, görmekgörülmek histerisinde olmayan tatilciler için. Ama canınız çok isterse, yeşillikler içindeki tatlış bir yokuştan 15 dakika yürüyerek Yalıkavak merkezdesiniz.

Aynanın içinden izlenen televizyonu açık bırakmışım, onun sesine uyanıyorum. Uçan daire gibi bir oda. Kapısını açmak için elinizi gösteriyorsunuz falan. Bunun gibi 10 oda daha var Birdcage'de.
Bodrum-Yalıkavak'ta bir butik otel. Çok modern ama aynı zamanda romantik. Bu ikisini, yani şıklık ve hoşluğu bir araya getirmek zor. Ya modern olacağım diye soğuk oluyor mimari ya da romantik olacağım derken salaşlığa hatta süfliliğe kaçıyor. Yani hasır çatılı bar kondurmakla olmuyor bu işler.


Yalıkavak, Bodrum'un Etiler'i, Nişantaşı'sı gibi. Ultra lüks yatıyla ya da cipiyle gelemeyen, dolmuşa da binse mutlaka bir görmek, gezinmek istiyor. O yüzden ne trafiği bitiyor, ne kalabalığı.
Birdcage'in avantajıysa sahilden geride ve tepede olması. Yeşillikler arasında. Böylece hem karmaşadan uzakta kalıyorsunuz hem de yukarıdan bütün koya hâkim, çok güzel bir manzaraya bakıyorsunuz. Aynı manzaraya otelin ince uzun, yakışıklı havuzu da vakıf.
Birdcage'de kalmasanız bile bütün bu atmosferi solumak için otelin restoranı Lika'da yemek yemeye ya da bir kokteyl yudumlamaya gidebilirsiniz, pişman olmayacaksınız. Hele de akşamüzeri, günün geceye bağlandığı saatlerde.
İngilizce, Fransızca, İspanyolca gibi farklı dillerde sohbet müzikleri çalıyor.
Personel, Best Model yarışmasından seçilmiş gibi. Havalı oğlanlar, Serenay Sarıkaya gibi kızlar. Daha kahvaltıda bile içiniz açılıyor.
Kadın şef Sara Tabrizi, köz patlıcanlı domates salatası, çıtır nohutlu musabbaha, ızgara dilli pide, pazılı baklava böreği gibi lezzetlerine çok güveniyor ki hakkı da var. Haziranda bir de Uslu Meyhane adında yeni bir mekân açıyorlar.
Burası biraz izole yaşamayı tercih eden, görmekgörülmek histerisinde olmayan tatilciler için. Ama canınız çok isterse, yine yeşillikler içindeki tatlış bir yokuştan 15 dakika yürüyerek Yalıkavak Marina'dasınız.

strong class'read-more-detail'Haberin Devamı

Anneler Günü paylaşımları

Anneler Günü'yle ilgili birçok ünlü paylaşım yaptı. Çoğu sıradan. "Anneciğim, iyi ki varsın" kıvamında, aslında annenin kendisine söylenmesi gereken, bize söylendiğinde bir anlam ifade etmeyen, bize bir şey geçirmeyen, bir şey öğretmeyen, basmakalıp laflar.