Bahçeli'nin 'Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla geçiştirilemeyecek bir komplo' sözleri Engin Dinç'e mi dayanıyor

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde yuvalanmış bir ucu yargıya uzanan şer odaklarının Cumhur İttifakı ortakları AK Parti ve MHP'yi hedef alan kumpası Türkiye gündemine oturdu.

'1725 Aralık 2013 FETÖ'nün hükümeti devirmeye yönelik emniyet ve yargı darbe kumpası'nın bir benzerinin Ankara Emniyet Müdürlüğü'ndeki Nurcu-Okuyucu diye bilinen bir grup tarafından tezgâhlandığı ortaya çıkarıldı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın talimatıyla Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Şube Müdürü Kerem Gökay Öner ile yardımcısı Şevket Demircan açığa alındı. Ankara Cumhuriyet Savcılığı bu kişiler hakkında da soruşturma başlattı. Soruşturma hükümete darbe anlamına gelen 'Anayasal düzene karşı işlenmiş suçlar' kapsamında yürütülüyor.

BAKANLARA KUMPAS

Ancak hükümete, emniyet-yargı darbesi hazırlığı içinde olan polislerin ipliğini pazara çıkaran ve "M7" adıyla gizli tanık yapılan Serdar Sertçelik isimli suç örgütü üyesinin yaptığı açıklamalar ve sosyal medyadan yayınladığı polislerle yaptığı telefon görüşmelerinin içeriği soruşturmanın Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün en tepesindeki ismi olan Engin Dinç'e gitmesini gerektirecek cinsten.

strong class'read-more-detail'Haberin Devamı

Serdar Sertçelik, Organize Şube Müdür Yardımcısı Şevket Demircan'ın gizli tanık olarak ifadesine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'ın, eski Adalet Bakanları Bekir Bozdağ ve Abdülhamit Gül'ün, AK Parti Milletvekili Mücahit Aslan'ın, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ve Sadık Soylu'nun isimlerini eklemesini istediğini, durumdan da "yukarısının" haberi olduğunu açıklamış, buna ilişkin ses kayıtlarını yayınlamıştı.

'EMNİYET MÜDÜRÜ İLE GÖRÜŞTÜK'

Polis müdürü Şevket Demircan, gizli tanık olarak ifade verme konusunda Serdar Sertçelik'i ikna etmek için "Bize 'Temiz Eller Operasyonu'nu sizin ellerinizle başlattığınız haberini verdiler. Oradan pay biç sen" diyerek kumpasın ne kadar büyük olduğunu işaret etmiş, MHP'ye de ifadesinde yer vermesini isteyerek "MHP ile ilgili de patlat, geç" demişti.

Bu da emniyet ekibinin kendi aralarında "Temiz Eller Operasyonu" adını verdikleri kumpasla Cumhur İttifakı ortakları AK Parti ile MHP'yi hedef aldıklarını ortaya koymuştu.

strong class'read-more-detail'Haberin Devamı

Sertçelik son paylaşımında yine Demircan ile yaptığı bir telefon konuşmasını yayınladı. Emniyet mensubu Demircan, Serdar Sertçelik'e, "Lan oğlum lan Serdar, sana açtığımız kapıyı kendim için bile gidip birilerine şunu yapmak istiyorum demedim lan. Senin için gittik emniyet müdürümüzle görüştük, başka biriyle görüştük, öbür tarafla görüştük" diyerek kumpasın adresini de vermiş.

BAHÇELİ'DEN TARİHE NOT

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın yakından takip ettiği konunun tüm ayrıntılarının MHP yönetimi tarafından da bilindiği Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin dünkü konuşmasıyla açığa çıktı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dünkü TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmasındaki şu sözleri tarihe düşülen önemli bir nottur:

strong class'read-more-detail'Haberin Devamı

"Bugünlerde iç işgal cephesinde toplanıp aynı zamanda emniyet ve yargı içine yuvalanmış soysuz ve kripto çetelerin yeniden Türkiye üzerinde hesap yaptığı görülmektedir.