Meşhur türküyü Yunanca okudu

Mübadele dönemini ele alan "Yakamoz" isimli filmin çekimleri bitti, post-prodüksiyonu devam ediyor. Müzikleriyle de büyük ilgi uyandırmaya hazırlanan filmde; Niran Ünsal sürprizi var. Usta sanatçı, "Bir Fırtına Tuttu Bizi" isimli meşhur türküyü ilk defa Yunanca söyledi.

Üzerinden tam 100 yıl geçmiş olup Türk ve Yunan halklarının ortak hüznünün tarihe yansıması olarak kabul edilen mübadele gerçeği film oldu. Çekimleri yaz sonu Aksaray-Güzelyurt'ta gerçekleşen "Yakamoz" isimli sinema filmi Türk ve Rum iki ailenin mübadele dönemindeki yaşamına odaklanıyor.

Ali Kerem Gülermen'in ilk uzun metraj çalışması olan filmin oyuncu kadrosunda ise Yetkin Dikinciler, Engin Alkan, Nur Gürkan, Görkem Yeltan, Feriha Eyüboğlu, Aybars Kartal Özson, Kürşat Atlıoğlu, Melih Ekener, Kirkor Dinçkayıkçı gibi isimler yer alıyor.

strong class'read-more-detail'Haberin Devamı

Senaryosu, "Elveda Rumeli" dizisinin senaristi Ali Can Yaraş tarafından yazılan "Yakamoz", iki farklı kültürü anlatan müzik çalışmalarıyla da öne çıkacak. Genel müzikleri Erdem Yetim tarafından gerçekleştirilirken "Bir Fırtına Tuttu Bizi" isimli meşhur türkü, ilk kez Yunanca sözlerle filmde yer alacak. Sözleri Şemsa Deniz Bakır tarafından yazılan türkü; Niran Ünsal'ın başarılı performansı ve Ari Aliciyan'ın düzenlemesi ile hayat bulacak. Şarkının çok sevileceğini ve dinlenme rekorları kıracağını düşünüyorum... Tepe Medya Yayıncılık ve Sat-7 organizasyonu tarafından yaptırılan filmin, 2024 yılı içinde seyirciyle buluşmasıhedefleniyor.

Ayrıldılar!

Sosyetenin tanınmış simalarından Yasemin Öğün ve Azur Kebudi çifti, uzun süreli bir birlikteliğin ardından ayrılma kararı aldı. Moda dünyasının önde gelen isimlerinden olan Yasemin Öğün, Moda Tutkusu ve Muse for All markalarının yaratıcısı olarak tanınıyor. Öte yandan araç kiralama sektörünün büyük isimlerinden biri olan Azur Kebudi ise Escar şirketinin sahibi olarak biliniyor. Kebudi, önceki evliliğini yine moda dünyasından Lian Beraha ile gerçekleştirmişti ve çift, yıllar önce ayrılık kararı almıştı. Öğün ve Kebudi'nin ayrılığının nedeni ise bilinmezliğini koruyor.

strong class'read-more-detail'Haberin Devamı

LÖSEV'e destek gecesi

CNN Türk'ün başarılı spor spikeri Damla Uğurtürk, yardım gecelerinin de aranılan ismi. Uğurtürk, önceki gün LÖSEV'in Antalya'daki 25'inci yıl gecesinde sunuculuğu başarıyla üstlendi. LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün Ezer'in ev sahipliğinde yapılan gecede, derneğin 25'inci yılı kutlandı. Gecede, derneğin destekçilerine LÖSEV Çeyrek Asır Ödülleri takdim edildi. Nilüfer de konser verdi.