10 kaplan gücünde

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın devlet görevi olarak katıldığı resmi programların bir listesi bu; sadece 1 haftada 15 etkinlik. Üstüne bir de AK Parti Genel Başkanı olarak yaptığı, katıldığı etkinlikler var. Erdoğan bir haftada 25-30'a yakın etkinliğe katılıyor. Devlet, siyaset işlerini takip ediyor. Kadroları yönetiyor, Uluslararası alanda mücadele ediyor. En muhalif gazeteciler bile Erdoğan'ın siyasette 10 kaplan gücünde olduğunu biliyor. Ve bu geceli gündüzlü çalışma beraberinde başarıyı ve milletin teveccühünü getiriyor. Şimdi elinizi vicdanınıza koyup siz değerlendirin. Kılıçdaroğlu, Erdoğan kadar çalıştı mı Ya da Cumhurbaşkanlığı hayali ile yanıp tutuşan İmamoğlu'nun performansı ile Erdoğan'ın performansını kıyaslamak mümkün mü

31 Mart treni kalktı kalkıyor. Ancak 2028 üstüne hesap yapanların çok ama çok çalışması gerekiyor. Zira Erdoğan hizmet çıtasını çok yukarıya taşıdı. Ve millet artık daha azına razı gelmez. Bakın Asrın Felaketinin birinci yılında Erdoğan bölgeyi kent kent gezdi. Yetmedi ilçe ilçe ziyaretler yaptı. Milletle dertlendi. Yerel seçim için 52 ilde milletle buluşma planlaması yaptı. Zonguldak'tan başladı.

Oysa "Bu saatten sonra ben mi çalışacağım" dese kim ne diyebilir Peki ya CHP'li yöneticiler onlar da 6 Şubat'ta Hatay'da bir görünüp kayboldu. Sırtını başka partiye yaslama siyaseti iflas etti. Ama hala CHP aynı hataları yapıp farklı sonuçlar almaya çalışıyor. Oysa yapmaları gereken milletin gönlüne girecek yollar bulmak ve çok ama çok çalışmak.

Takdir milletin.

"DERDİMİZ NE"

"Yabancı dil biliyor musunuz" Sorusuna genelde verdiğimiz cevap derdimi anlatacak kadar oluyor. "Derdimiz ne" Yabancı dil bilmiyoruz. Üstelik de üniversite mezunu düzeyinde insanlar arasında bu durum çok yaygın peki ama neden böyle DHA'dan geçen haberi görünce bunu düşündüm. Zira haberde "Antalya'nın Konyaaltı, Muratpaşa ve Alanya ilçelerinde, Rusça, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına göre eğitim-öğretim verilen de üç okul var. Bu okullarda Rusça ana dil iken, yabancı dil olarak ise İngilizce ve Almancanın yanında Türkçe öğretiliyor." Diye yazıyor. Yani Rus çocuklar 4 dille hayata atılırken biz Türkçe'de zorlanıyor, en temel yabancı dil kabul edilen İngilizce'de çuvallıyoruz. Cem Yılmaz'ın deyimiyle durumumuz "Little little into the middle" yani az az ortaya karışık J Bu meselelere daha çok kafa yormamız gerekiyor.

SAMAN DEĞİL ZAMAN MESELESİ

Hatırlıyor musunuz Bir dönem muhalefet diline saman ithal ediyoruz lafını dolamıştı. Ülkede tarım bitti, çiftçi perişan söylemleri, haberleri gırla gidiyor.