Ligden çekilmez finale çıkmaz!

Fenerbahçe'de muhabirlik dönemimden başlayarak 11 başkan ve onların yönettiği dönemleri gördüm.
Bu dönemler içinde en renkli ve hareketli Ali Şen yönetimi olmuştu. Kendi yönettiği dönemlerde, yabancı sayısını artırmadığı için federasyon başkanı Şenes Erzik'i istifaya zorlamış ve hedefine ulaşmıştı.
Başkan Ali Şen, Galatasaraylı olduğunu söyleyen dönemin MHK Başkanı Ahmet Güvener'i de istifa ettirmişti. Rahmetli Tahsin Kaya ise her ne kadar futbola uzak, kulübe yabancı olsa da tarihe geçen bir takım yaratıp, şampiyonluklar yaşatmıştı.
20 yıla yakın başkanlık koltuğunda oturan Aziz Yıldırım dönemi ise kelimeler ile kısa ve kolay anlatılacak gibi değildi.

Haberin Devamı

Ali Şen sahadan çekti
Fenerbahçe, tarihinde, şüphesiz birçok kez haksızlıklara uğradı. Ama genelde futbol şubesinin kapatılması, ligden çekilme konuları pek gündeme gelmedi.
Sadece 11 Şubat 1998 yılında Trabzon Avni Aker'de oynanan kupa çeyrek final maçı, Fenerbahçe tarihinde önemli bir yer aldı. Maçın son bölümünde Teknik Direktör Otto Bariç'in sırtına tribünlerden gelen bir taş isabet etti. O maçın canlı şahitlerinden biriydim. Bariç'in yere düşmesiyle ortalık karıştı.
Karşılaşmayı tribünden izleyen Başkan Ali Şen ve as başkan Vefa Küçük ani bir kararla takımı sahadan çektiler.
Haluk Ulusoy federasyonu, Fenerbahçe'yi hükmen mağlup sayıp, 1 yıl kupalardan men etti.