Yarı final oynayamadıysak Montella yüzünden

A MillîFutbol Takımımız 2024 Avrupa Şampiyonası'na veda etti. Hollanda'ya 2-1 yenildik. Ve bu yenilginin sorumlusu maçları izleyenler için elbette teknik adam Montella'dır...

Gruplarda üç maç oynadık. Gürcistan karşısında 2-1 öndeyken maç 2-2 olabilirdi. Son dakikada Kerem attı ve yendik. Portekiz maçında Arda oynamadı. Gerekçe sakatlığı gösterildi. Portekiz bizi yendi. Çekya maçı 1-1 bitebilirdi. Son dakikada Cenk attı. Avusturya maçı uzatmalara gidebilirdi, kaleci Mert Günok son dakika o kafa şutunu çıkarmasa...

Bu maçların hepsinde geriye yaslandık. Şans ve bir iki oyuncumuzun iyi oynaması bizi buralara kadar getirdi. Hollanda hataları affetmedi. 1-0 öndeyiz. İkinci yarı gene yaslandık. Avusturya'nın değerlendiremediği fırsatları Hollanda affetmedi. Buna rağmen maç uzatmaya gidebilirdi. Maç 1-1 olduğunda oyuncu değiştirse Montella, maç belki başka türlü olacak.

Ah bu turnuvayı izlerken aklıma rahmetli Hıncal Uluç geldi. Büyük düşüneceksin arkadaş. İspanya dışında takımların hepsi dökülüyor. Gerçekten çok iyi top oynayan tek takım İspanya. Hollanda herhâlde bu kadar kötü olmamıştır. İngiltere öyle. Almanya elendi. Fransa penaltılarla turu geçti.

İyi teknik adam sahaya müdahale eder. Montella da bizler gibi izledi...

Kimse çeyrek finale başarı demesin. Hep bu küçük olsun benim olsun anlayışı bizi bitirdi. Büyük düşünmek ve büyük oynamak lazım.

Portekiz maçında Arda oynamıyor. Montella sakat diyor. Sonraki maç oynuyor. Madem sakat hiç oynatma. Semih bu kadar yedek kalır mı Kenan'a çok tahammül edildi. Daha neler.

Şu takımları gözümüzde büyütmekten kaçınalım. Yarı final ve hatta final göz göre göre kaçtı. Bunun sorumlusu Montella'dır!..

Gümrüklerdeki kaçakçılık azalıyor

Kabinenin en başarılı bakanlarından biri Ticaret Bakanı Ömer Bolat. Ekonomide halka yansıyan pek bir şey yok ama temel rakamlar iyi geliyor. CDS düştü. Merkez Bankası rezervleri iyi.'Gri Liste'den çıktık.

Bu arada cari açık azaldı.Mayıs 2023'te 57 milyar dolar olarak gerçekleşen yıllıklandırılmış cari işlemler açığı, sonraki aylarda 25,6 milyar dolar azalarak Nisan 2024 itibarıyla 31,5 milyar dolara geriledi.