Ernest Muci ve Al Musrati doğru iki transfer

Beşiktaş, transferin son gününde iki futbolcu birden açıkladı. Siyah beyazlılar, forvet hattı için Arnavut golcü Ernest Muci'yi kadrosuna katarken orta sahaya ise önemli bir oyuncu dahil etti. Libyalı orta saha Al Musrati, Beşiktaş forması giyecek. Peki bu iki oyuncunun özellikleri neler ve siyah beyazlılar için doğru isimler mi biraz inceleyelim...

ORTA SAHAYA EN DOĞRU İSİM

Beşiktaş'ta mevcut kadroda orta sahanın en etkili ismi Gedson Fernandes. Portekizli futbolcunun olmadığı maçlarda siyah beyazlılar orta sahada üretkenlik anlamında zorluk yaşıyor. Kadro kalitesi olarak bu sezon pek de istediği takımı oluşturamayan Beşiktaş, transferin son gününde önemli iki ismi kadrosuna kattı. Bu isimlerden Al Musrati, devre arasına kadar Braga'da 11 karşılaşmada forma giydi ve 3 gol atma başarısı gösterdi.

PEKİ LİBYALI ORTA SAHA NASIL BİR OYUNCU

Ön libero mevkiinde oynayan oyuncu güçlü fiziğiyle dikkat çekiyor. 1,89 cm boyundaki futbolcu orta sahada da görev yapabiliyor. Portekizli hoca Santos, oyuncuyu 6 numara mevkiinde kullanmayı planlıyor.

Braga kariyerinde 151 karşılaşmaya çıkan Al Musrati, takımına 15 gol, 8 asist katkısı yaptı. Oyuncu ayrıca Libya A Milli Takımı'nda 42 maçta forma giydi.

Al Musrati'nin en büyük özelliği, defanstan aldığı toplarla takımını atağa kaldırması. Libyalı orta saha rakiplerden çaldığı toplarla da dikkat çekiyor. Pas yüzdesi yüksek olan Musrati, önemli teknik kapasiteye de sahip. Hava toplarında da etkili olan 27 yaşındaki futbolcu attığı ara paslarla da forvet oyuncularını pozisyona sokuyor. Kısacası, Libyalı oyuncu Beşiktaş orta sahası için doğru isim. Uyum sürecini atlattıktan sonra takıma fayda sağlayacaktır. Musrati, Beşiktaş'ın oyununa sınıf atlatabilir.