MİT, Suriye'de Türk bayrağını indirenleri tek tek yakaladı

KAYSERİ'DE yakılan ateş, zaman ayarlı bir provokasyondu. 30 Haziran gecesi Kayseri'de 'Suriyeli birisi 5 yaşındaki Türk kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu' haberi üzerine Kayseri'de Suriyelilere yönelik saldırılar yaşandı. Evler taşlandı, işyerlerinin camları kırıldı, araçlar ateşe verildi.

1 Temmuz'da ise Suriye tarafında bu kez bir Türk, Suriyeli bir kız cocuğuna cinsel istismarda bulundu yalanı ile ortalık karıştırıldı. TIR'larımıza saldırılar oldu. Bayrağımız indirildi.

Eşzamanlı olarak bu kez Hatay'da, Gaziantep'te, Konya'da, İstanbul'da yine Suriyelilere yönelik saldırılar yaşandı. Doldur boşalt yapılıyor gibi...

ORGANİZE OLMUŞLAR

Siz bu olayları biliyorsunuz. Kayseri'de WhatsApp üzerinden organize olup Suriyelilerin mahallelerine saldıranların, WhatsApp yazışmalarını yayımladım. Bunların göçmen kaçakçılığından cinsel tacize, uyuşturucudan yağmaya, hırsızlığa kadar 36 ayrı suçtan sabıkalı olduklarını İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya açıkladı.

Kamyonuyla cezaevindeki koğuş arkadaşlarını taşıyan şahsın cinsel tacizden adli sicil kaydı olduğu ortaya çıktı.

strong class'read-more-detail'Haberin Devamı

Memlekette cinsel taciz suçlusu namus bekçisi kesilmiş! Göçmen kaçakçılığı yapanlar mülteci düşmanı olmuş!

FAY HATLARI

Bu provokasyonları tezgâhlayan istihbarat servisleri cinsel taciz, mülteciler gibi toplumun hassas olduğu konularda fay hatlarını harekete geçirdiler. Ama bir şey daha yaptılar. O çok tehlikeli bir tezgâhtı.

Amaç ne cinsel tacizdi ne de mülteciler sorunuydu. Kendisi cinsel tacizden sabıkalı olan şahsın cinsel taciz diye bir hassasiyeti olur mu Göçmen kaçakçılığından mahkûm olan birinin mülteciler diye bir sorunu olur mu O mültecilere, müşteriler diye bakar.

NORMALLEŞMEDÜŞMANLARI

Burada asıl hedef Suriye ile başlayan normalleşme sürecini sabote etmekti. Çünkü savaş ağaları, terör örgütleri, yabancı istihbarat servisleri, Suriye üzerinde hesabı olan ülkelerin en çok korktuğu şey Türkiye ile Suriye ilişkilerinin normalleşmesi, Erdoğan ile Esed'in görüşmesi.

Bu durumda mamaları kesilecek. Bunun için toplumu kışkırtacak ne varsa sahaya sürdüler.

TÜRK BAYRAĞINASALDIRI

Bunların başında da Türk bayrağına yapılan saldırı geliyordu.

Bu millet bayrağı için canını verir. Hele hele o bayrak sayesinde namusunu, canını kurtaran insanlar bir de bayrağımıza hakaret ederse biz bunu kabullenemeyiz. O nedenle TSK, hemen Suriye'deki tüm birliklerimize 'bayrağa dokunanı vurun' talimatını verdi.

strong class'read-more-detail'Haberin Devamı

Bu devlet yarına bırakır ama kimsenin yanına bırakmaz. Şimdiye kadar olduğu gibi.

MİT TESPİT ETTİ

MİT ise bayrağımızı yere atanları tek tek tespit etti. Olayları provoke edenlerin bir kısmı etkisiz hale getirildi. Bayrağımıza el uzatan 4 kişi yakalandı. Suçlarını itiraf ettiler.

Al Mohammad Alhac Hasan Hamade: "Yaptıklarım için şerefli Türk halkından özür dilerim."

Ahmed Nano: "Bazı kesimlerin provokasyonu ile sosyal medyanın provokasyonu ile Türk bayrağına saldırdık. Bu tavrımdan dolayı bütün kalbimle özür diliyorum."

HESAP ZAMANI

Bayrağımıza saldıranlar Türk milletinden özür dilediler. Ama bu affedilecekleri anlamına gelmiyor. Mahkemeye çıkıp yargılanacaklar. Hak ettikleri cezaya çarptırılacaklar. Demirel'in dediği gibi "Türkiye büyük bir devletin adıdır". Bunu da unutmayacaklar. Kulaklarına küpe olacak. Şimdi hesap zamanı.

strong class'read-more-detail'Haberin Devamı

EN DÜŞÜK EMEKLİYE SEYYANEN ZAM

Toplumun en sıkıntılı kesimini emeklilerimiz oluşturuyor. Asgari ücretlilerin durumu da onlardan az değil. Gerçekten büyük sıkıntı çekiyorlar.

Emekliler tepkilerini yerel seçimlerde sandıkta gösterdiler. AK Parti'nin seçmen tabanını emekliler ve asgari ücretliler başta olmak üzere dar gelirliler ile orta direk oluşturuyor.

SİYASİ İSTİKRAR

Emekliler aynı zamanda siyasi istikrarın da sigortası. Çünkü Türkiye'nin geçmişte yaşadığı zorlukları bildiği için bugünün kıymetini biliyorlar.