İYİ Parti'den pis kokular geliyor

İYİ Parti'de istifalar, itiraflar nedeniyle bir deprem yaşanıyor.

Durmuş Yılmaz ve Bahadır Erdem'in istifasının son olmadığı söyleniyor. Şimdi gözler bir dönemler Meral Akşener'in en yakınındaki isimler olan Uğur Poyraz ve Ümit Dikbayır'a çevrilmiş durumda. Meral Akşener'in İYİ Parti grubunda yaptığı konuşma şifre mahiyetindeydi. İYİ Parti'yi iyi bilen bir isme sordum. Akşener'in konuşmasının şifrelerini şöyle çözdü:

EKREM İMAMOĞLU-MANSUR YAVAŞ

1- Akşener: "Finiş çizgisine kadar gelip, geriye koşanları da gördük."

Bu sözün muhatabı Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu. Akşener, cumhurbaşkanı adayı olarak teklif etti. Her ikisi de söz vermişlerdi. Ama sonra geri adım attılar. Akşener'i yalnız bıraktılar. O nedenle Meral Hanım'ın ikisine yönelik öfkesi dinmiyor.

ÜMİT DİKBAYIR

2- Akşener: "İsterse en yakınım olsun vallahi değiştireceğim."

strong class'read-more-detail'Haberin Devamı

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'ın, Akşener'le akraba olduğu söyleniyordu. Dikbayır'ın, Meral Akşener'in banka hesaplarını incelettiği ve belediyeler ile çıkar ilişkisi içine girdiği iddiası ortaya atılmıştı. Hakkındaki iddiaları reddeden Ümit Dikbayır, iddiaların araştırılması için partisine müracaat etti.

UĞUR POYRAZ

3- Akşener: "En yakınım olsun, en güvendiğim olsun kazık atan herkesi buradan silmezsem adımı değiştireceğim."
Akşener'in bir dönem sağ kolu olan İYİ Parti'nin eski genel sekreteri ve Antalya milletvekili Uğur Poyraz'ı işaret ettiği söyleniyor. Uğur Poyraz ise, "Beni kast ettiğini düşünmüyorum" diyerek iddiaları üzerine alınmadı.

MİDE BULANDIRICI

Akşener: "Hele gariban kız çocuklarına, delikanlılara, onları üzenleri, onları istismar edenleri silmezsem adiyim."

'Akşener'in bu mesajının hedefinde kim ya da kimler var' dedim. Anlatılanlar midemi bulandırdı. Siyasi partilerde bazı iddialar gündeme gelir. Kimi doğrudur kimi yanlıştır. Ama Akşener'in "Gariban kız çocuklarına, delikanlılara..." iması gerçekten rahatsız edici. Siyasi rekabetin bitip mide bulandırıcı iddiaların gündeme geldiği bir durum söz konusu olduğu için daha fazla bu konuya girmek istemiyorum.

Ama bildiğim bir şey var. İYİ Parti kaynıyor. İYİ Parti'de iddialar havada uçuşuyor. Yurtdışına çıkarılan bir paradan söz ediliyor. İYİ Parti'de istifalar sürecek. Huzursuz olan milletvekili sayısının 10 olduğu, hatta 3 milletvekilinin istifa aşamasına geldiği söyleniyor.

strong class'read-more-detail'Haberin Devamı

AKŞENER, ARINMA SÜRECİ BAŞLATMIŞ

Ama İYİ Parti İstanbul ve Ankara'da aday çıkaracak, bu durumda Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın seçimi kaybetme tehlikesi doğdu. "Biz buna karşı çıktığımız için istifa ediyoruz" diye bir gerekçe sunacaklar. Ama gerçekler farklı.

Güvendiğim bir kaynağım Meral Akşener, partide bir arınma ve temizlik süreci başlattı dedi. Temizlik süreci başladığına göre demek ki pis işler olmuş...
KOMPLO DEĞİL, İSRAİL VE ABD PLANI
GAZZE kasabı Netanyahu'nun CNN muhabirinin sorusu üzerine sinirlenerek, "İnsanlar zamanında Franklin Roosevelt'e Pearl Harbor'dan sonra bu soruyu sordu mu George Bush'a 11 Eylül saldırılarından sonra sordu mu" diye yanıt vermesi,
7 Ekim'de Hamas'ın İsrail'e sürpriz baskınının ardından İsrail'in, Gazze'yi işgal planına ilişkin kuşkularımı artırdı.

strong class'read-more-detail'Haberin Devamı

PEARL HARBOR BASKINI

ABD, İkinci Dünya Savaşı'na girmekte isteksizdi. İngiltere ve ABD derin devleti ise savaşa girmek istiyordu. Pearl Harbor baskınında istihbarat birimleri devre dışı bırakıldı. Japonya bunu bir zaaf olarak gördü. Pearl Harbor baskınını gerçekleştirdi. Ama bu ABD'nin savaşa girmesine neden oldu. ABD, Hiroşima ve Nagazaki'ye atom bombası attı. Japonya yenildi, İkinci Dünya Savaşı bitti. Savaşı kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olan İngiltere galip devletler safında yer aldı. İkinci Dünya Savaşı'nın galipleri tarafından bugün de geçerli olan yeni bir dünya düzeni kuruldu.