'CHP ayna mahruti'li araç gibi'

CHP'nin 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Mustafa Kemal Mahallesi Barış Sitesi'ndeki 'Beyaz Evde' STK temsilcileri, partililer, milletvekilleri, bilim adamları gibi her meslekten, inançtan, etnikten insanlarla Türkiye'yi ve dünyadaki gelişmeleri konuşuyor.

Bu arada birebir ziyaretlerle de sokağın nabzını tutmaya devam ediyor.

Bazen Trabzon'dan kendisini arayan ve hayatında görmediği bir vatandaşın babasının cenaze törenine katılmak için aynı gün 20 saatlik kara yolculuğu yapıyor. Bazen de kendisini bir sanayi sitesinde çay-simit, köfte ekmek ikramının ortasında buluyor.

Kemal Kılıçdaroğlu beraberinde eski milletvekilleri Bülent Kuşoğlu ve Metin Lütfi Baydar olduğu halde geçtiğimiz hafta sonunda Ankara Şaşmaz Oto Sanayi'nde Pars Oto Sanayi sahipleri Kamil Uysal'ın karpuz, köfte-ekmek davetine tulumba tatlısı ikramı ile iştirak etti. Yan komşuları Sinan Terzi, Haydar Işıldak ve cuma namazı çıkışı dükkâna gelen ilgili bir kalabalıkla sohbet etti.

Sanayi esnafı, işlerinin durgunluğundan bahsetti. Bir başka usta da "Türkiye'de kimse kendi işini yapmıyor" diye dert yandı.

strong class'read-more-detail'Haberin Devamı

SÜRÜCÜ HATASI YOL AÇAR

Çok sayıda çırak, kalfa ve ustayla sohbet eden Kılıçdaroğlu, Kamil Uysal'ın eşi Songül ve en küçük izleyici olan 7'nci sınıf öğrencisi oğulları Kerem Ali ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Oğlunun da adının Kerem olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, Ali Kerem'in sosyal dallara meraklı olduğunu öğrenince, "Edebiyatçı ol" diyerek yanına alıp sevdi. Konuşmasını "Atatürk'ün vasiyetine uyup camiye ve kışlaya siyaset sokmayın. Vasiyete uymak lazım. Sorunları hep birlikte çözeceğiz" diye tamamladı. Çıkarken Haydar Işıldak Usta'nın, "Efendim CHP ayna mahrutili araç gibi. Sizden sonra CHP ayna mahruti dişlisini dağıttı" sözlerine yorum yapmadan vedalaştı.

Peki ayna mahruti nedir Nasıl arıza yapar

Ayna mahruti otomobildeki bir dişli adıdır. Görevi çekici tekerlerin aynı yönde dönmesini sağlamaktır. Ayna mahruti arızalandığı zaman ön ve arka tekerler senkronize olmaz. Ayna mahruti arızası sürücü hatasından kaynaklanır.

GÜNÜNSÖZÜ

"Sanatla devrim olmaz, sanatta devrim olur." Melih Cevdet ANDAY

YANGINDA ESAS KORUYUCU KAMUDUR (2)

YANGIN yazılarımıza devam ediyoruz. Ne derler: "Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh, tüm canlılar ve onların yaşam alanlarıdır..."

strong class'read-more-detail'Haberin Devamı

Hiçbirinin zarar görmemesi için verilen mücadelede sen, ben ve o yoktur. Devlet ve milletle bütünleşmiş sadece kamu gücü vardır. Orman yangınları konusunda bilmeden konuşanlar veya bilmeyenleri konuşturanlar en az yangınlar kadar ülkemize zarar veriyor. Elimizdeki tüm olanaklar ne yazık ki bazen yeterli olamamakta. Bundan dolayı aynı zaman diliminde geniş alanlarda ve çok sayıda orman yangını yaşanabilmektedir. Kandan, kaostan ve acıdan beslenen PKK terörünün ormanları da yakar realitesinin etkisinde kalınarak oluşturulan sabotaj algısı gerçek sorunların tartışılmasını zorlaştırabiliyor.

Kuraklığın da etkisiyle orman yangınlarının büyüme istidadı çok artmıştır. Orman yangınlarıyla mücadele sistemini sil baştan değiştirmek zaruri olmuştur. Faruk ÇEBİ-KÜREMDER

strong class'read-more-detail'Haberin Devamı

OKUYUNUZ

'ATA'NIN KONYASI'

YAŞAR Aladağ 'ATA'nın Konyası' (Galeati Yayıncılık); İpek Özbey 'DRAGOS Furkan Sezer Anlatıyor' (Kırmızı Kedi); Burçak Gönül 'Ayağımın Tozuyla Aşk' (Remzi Kitapevi); Dr. Selda Sandalyeci 'Çağatay Türkçesinde Mental Fiiller' (Akçağ Yayınları), Doç. Dr. Eylem Ümit Atılgan 'Haksız Tercih Bir Erkeklik Hakkı' (İletişim Yayınları)

SARIGÜL KİTAP YAZDI