İsrail ve kaos simsarları

İşgalci İsrail yaptığı soykırımın şiddetini artırarak, yıkım ve katliam alanlarını genişleterek saldırılarına devam ediyor. İsrail'in Gazze saldırılarında 126 gündür katlettiği Filistinli sayısı 28 bini geçti. Katledilenlerin çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşuyor. Yaralı sayısı da 68 bine ulaştı. Gıda, su ve tıbbi malzemeler başta olmak üzere temel insani ihtiyaçlara ulaşılmasına engel olan işgalci İsrail insanlık suçu işliyor.

Bu arada soykırımcı İsrail'in uluslararası mahkemelerde yargılanma süreci devam ediyor. Türkiye dahil 52 devlet, Uluslararası Adalet Divanı'nın İsrail'in Filistin'deki uygulamalarına ilişkin duruşmada beyanda bulunacak. Arap Birliği, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Afrika Birliği gibi uluslararası kuruluşlar da sözlü beyanda bulunacak. Ülkeler ve uluslararası kuruluşlar sözlü sunumlarını 19-26 Şubat tarihleri arasında yapacak. Türkiye ise sözlü sunumu 26 Şubat Pazartesi günü yapacak.

Dünya gündeminin üç ayı aşkın bir süredir en önemli konusu işgalci İsrail'in Filistinlilere yönelik uyguladığı soykırımdır. Türkiye'de ise her seçim döneminde olduğu gibi içeride kaos oluşturmak isteyen odakların harekete geçirildiği görülüyor. Türkiye'nin soykırıma karşı güçlü bir duruş göstermesi nedeniyle yerel seçimler sürecinde kaos oluşturmak için terör örgütleri harekete geçirildi.

Siyonist İsrail'e yönelik en şiddetli tepkiyi veren liderlerin başında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan gelmektedir. Cumhurbaşkanı Erdoğan her vesileyle Filistinlilere destek vermekte, İsrail'in soykırımcı yöneticilerinin uluslararası mahkemelerde yargılanacağını söylemektedir. Bu durum zaten Türkiye'yi tehdit olarak gören işgalci İsrail ve destekçisi emperyalist ülkelerin Türkiye'yi daha fazla hedef almalarına neden olmaktadır.

İsrail ve destekçisi emperyalist ülkeler, iplerini ellerinde tuttukları terör örgütleri eliyle ülkemizde eylemler gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Son dönemde ülkemizde yaşanan terör eylemlerinin failleri Gazze'de soykırım yapanlardır. Filistin'de tetiğe basanlar ile ülkemizde terör örgütlerine tetik çektirenler aynı eller. İplerini ellerinde tuttukları PKKYPG, FETÖ, DHKP-C, DEAŞ ve diğer terör örgütlerine ülkemizde terörist eylemler yaptıranlar amaçlarına ulaşamayacaklar.

Seçim öncesi kaos oluşturmak isteyen 27 Mayıs zihniyetliler de boş durmuyor. Daha önce yaptıkları gibi seçim döneminde de yine tehditler savuruyorlar. Gazetelerde ve televizyonlarda sözde gazeteciler ve yorumcular Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yargılanacağını söylüyor. Bazıları gezi kalkışmasına öykünüyor. Tehditlerle sonuç alamayacaklarını bir türlü öğrenmiyorlar. Milletimiz iyi bir öğretmen olarak bu yerel seçimlerde de 27 Mayıs zihniyetini taşıyanlara, emperyalist ülkelere ve işbirlikçilerine yine ders verecektir.