Genç kalmak için oğlunun kanını aldı! Allah seni kahretsin

Gün geçmiyor ki, bilim dünyasından daha fazla yaşamak adına enteresan hareketler gelmeye devam ediyor. Evet gaye daha fazla yaşamak, halbuki her insanın doğup, yaşayıp ve öldüğünün çok net bir tezi olmasına rağmen işte bilim dünyasının durmaya niyeti yok bizim de haliyle bu olayları yorumlamaya her daim hevesimiz oluyor

Son olarak; University College London'daki önde gelen bir genetikçi yaşlılık dönemi hastalıklarında kan nakline dayanan yeni bir tedavi yöntemi üzerine çalışmalar yürüttüğünü açıklamış.

Biliyorsunuz, genç kanın vücuttaki yaşlılık tepkimesini geri çevirmesine ilişkin ilk fikir, Dracula ile ilgili gotik fantazi kitaplarında ortaya çıkmıştır. Nature dergisinde bir veri analizi yayınlayan genetikçi Dame Linda Partridge, araştırmalarının genç kanı nakledilen yaşlı insanlarda kanser, bunama ve kalp hastalığı gibi hastalıklardan kurtulmalarına ve ölümlerine kadar sağlıklı yaşam sürmelerine neden olacağını gösterdiğini söylüyor. Tam bu aşamada kobay olarak kullanılan fareler üzerinde yapılan nakillerde başarılı olan bilim insanları, araştırmayı bir aşama daha ileri taşıyıp insanlar üzerinde testlere başladılar.

Sayısız yapılan çalışmalar sonrasında daha yaşlı olan yaşlı kanlarının genç farelerde zıt bir etki göstermesi sonrası ise olayın level atlaması ve çalışmalar sonrasında Peter Thiel tarafından Ambrosia adı verilen yaşlılara genç kanı verilmesi sağlandı. Ambrosia denemeleri, 16 ila 25 yaş arasındaki 70 gönüllüden alınan kan plazmasına dayanıyor. Araştırmacılar belirli tıbbi durumları gösteren biyobelirteçleri tanımlama yoluna gitmiştir. Genç kanı nakledilen yaşlıların kan kolesterol düzeyi yüzde 10 azalma göstermiştir. Öte yandan karsinoembriyonik antijenler olarak adlandırılan proteinlerde yüzde 20'lik bir azalma saptanmıştır.

Yine ABD araştırmaları, daha önceki bir araştırmada insan göbek kordlarından alınan kanın bir 'gençlik çeşmesi' ilacının ana maddesi olabileceğini öne sürmüştü. Stanford Üniversitesi ekibi, plazma ile bulunan bir proteinin, yaşa bağlı zihinsel gerilemenin etkilerini tersine çevirdiğini keşfetmişlerdi.
Gördüğünüz gibi sayısız deney ve analizler sonrasında net bir bilgiye kesin olarak varılamamasına rağmen son olarak ise genç kalmak için her yıl servet harcayan ABD'li CEO Bryan Johnson, oğlundan ve babasından kan alarak gençliğinin kalıcı olmasını istediğini açıkladı. Johnson, 17 yaşındaki oğlunun kanıyla vücudundaki yaşlanma emarelerini azaltmayı hedeflediğini ilan etti.

Genç kalabilmek için oğlunun kanını kendine nakleden teknoloji zengini Bryan Johnson...

Project Blue adlı şirketin CEO'su Bryan Johnson, genç kalabilmek için her yıl 2 milyon dolar harcamasıyla biliniyor. Yaklaşık 500 milyon dolar serveti bulunan Johnson (45) son olarak 17 yaşındaki oğlundan kan alarak genç kalmaya çalışıyor.

Uzun bir süredir yaşlanmayı geciktirmek için çabalayan Project Blue adlı şirketin CEO'su Bryan Johnson, 2 milyon dolara mal olan diyet ve egzersiz programlarını uyguladıktan sonra, son olarak da küçük oğlunun plazmasını vücuduna enjekte etti.

Bryan Johnson, plazma transferi için ABD'nin Dallas bölgesindeki bir sağlık kliniğine gitti. Johnson, 17 yaşındaki oğlu Talmage ve 70 yaşındaki babası Richard'la nesiller arası bir kan değişimi yaptı. Johnson'ın oğlundan ve babasından 1'er litrelik kan alındı. Bu kan daha sonra kırmızı, beyaz kan hücreleri ve trombosit olarak ayrıştırıldı. Daha sonra işlenen kan 45 yaşındaki CEO'ya nakledildi.