Çocuklu aileler için ara tatil önerileri

Okullara bir haftalık ara verildi ve çocuklar için bu yılın ilk tatili başladı. Çocuklarınız bu hafta boyunca bol bol etkinliklere katılsın, dolaşsın. İşte sizin için hazırladığımız tatil etkinliği önerileri...

HEM GEZİN HEM ETKİNLİKLERE KATILIN


İstanbul Oyuncak Müzesi, ara tatilde de dopdolu. Çocuklar bu hafta boyunca müzeyi gezdikten sonra etkinliklere katılacak ayrıca müze bahçesindeki satranç alanında oyun oynayabilecekler. Seç Yarat Oyna Atölyesi, Masal Fabrikası, Bremen Mızıkacıları Mutfakta, Kâğıt Geminin Yolculuğu, Tahta Oyuncak Boyama Atölyesi, Keşif Duyu Oyun Atölyesi bu haftaki etkinliklerden yalnızca birkaçı... Kaçırmayın.
Yer: İstanbul Oyuncak Müzesi Tarih: Tatil boyunca Saat: Etkinlikler saat 10.00'da başlıyor Yaş: Her yaşa uygun İletişim: (0216) 359 45 50 Fiyatı: Müze giriş ücreti tam 115 lira, öğrenci 65 lira

İLLÜZYON GÖSTERİSİNE KATILIN

Çocuklar illüzyona bayılıyor, Sihirbaz Erol'un birbirinden eğlenceli ve şaşırtıcı numaralarıyla çok eğleniyor.
Yer: Ankara-Bergüzar Sahne Tarih: 19 Kasım Pazar Saat: 14.00-16.00 Yaş: 3 İletişim: (0501) 373 35 62 Fiyatı: 130 lira

strong class'read-more-detail'Haberin Devamı

ANNE ÇOCUK FESTİVALİ BAŞLIYOR

Bu festivalde çocukları birbirinden eğlenceli atölyeler, yarışmalar ve gösteriler bekliyor. Bilim gösterilerinden Fındıkkıran Müzikali'ne, pandomimden çocuk tiyatrosuna, illüzyon atölyesinden animasyonlara kadar birçok etkinliğin olduğu festivalde yetişkinler için de birbirinden güzel söyleşiler düzenleniyor.
Yer: Konya-Selçuklu Kongre Merkezi Tarih: 16-19 Kasım Saat: 09.30 Yaş: 0-14 İletişim: (0332) 233 42 42 Fiyatı: 280 lira

BİLİŞİM VE TASARIM MUCİTLERİ TIRINI ZİYARET EDİN

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın MediaMarkt'ın desteğiyle Kahramanmaraş'ta kurduğu dört adet eğitim TIR'ı, çocuklara krobotik setlerle tasarım ve kodlama becerileri kazandırıyor. Üstelik bu eğitim tırları yalnızca ara tatilde değil, dört yıl boyunca çocuklar için eğitim verecek. 2 ve 8. sınıf öğrencileri için tasarlanan eğitim TIR'larında yaşanabilir bir çevre, bilim ve teknoloji ile üreten bir toplum yaratmak hedefiyle, 3D yazıcılardan robotik kitlere kadar tam donanımlı bir atölyede sürdürülebilir kalkınma amaçlarının tartışıldığı, fiziksel ve dijital kodlamanın öğrenildiği ve teknolojinin tasarlayarak, üreterek, paylaşarak ve eğlenerek üretildiği bir program var. Çocukların hem eğleneceği hem de öğreneceği bu tırları mutlaka ziyaret edin.