Endişelerim var

Galatasaray, zor geçmesi beklenen maçı Çağdaş Atan'ın yanlış takım tertibi ve taktik anlayışı sayesinde kolay kazandı. Galatasaray'ın kendi sahasında, seyircisinin de büyük desteğiyle bilhassa ilk yarılarda etkili ön alan presi yaptığı bilinen bir gerçek. Buna ramğen geriden riskli paslarla çıkma yanlışı sarı-kırmızılıların ekmeğine yağ sürdü. Hem pozisyonlar oluştu hem de iki gol geldi. İlk yarı çok daha farklı bir skorla bitebilirdi.
Skor rahatlığıyla ikinci yarıda doğal olarak tempo düştü. Çünkü ağır maç trafiği başlayacak. Rakibin atak girişimleri vardı. Galatasaray'ın da kaçırdığı pozisyonlar vardı. Bu yarı karşılıklı kopuk kopuk sahneler oldu ve sarı-kırmızılılar istediğini aldı. Torreira yine takımın dinamosuydu. Diğer futbolcular da İcardi hariç vasatı aşamasalar da görevlerini yaptılar.
Sparta Prag maçı öncesi endişelerim var. Nelsson ve Kerem Aktürkoğlu sakatlandı. Kaan'da da ufak bir problem var gibi gözüktü. Bunun yanında Okan Buruk'un en çok düşünmesi gereken konu, İcardi'nin durumu.