Karanlık vicdanlar ülkesi!

Gözleri doğuştan görmeyen bir adam, elinde fener omzunda testi gecenin karanlığında evine gidiyormuş.

Biri ona sormuş:

Ey arkadaş!

Karanlıkla aydınlığın senin görmeyen gözünde bir farkı mı var Elindeki fenerin sana faydası ne

Görmeyen adam.

Gülmüş.

Ey gören kalpsiz!

Bu fener kendim için değildir. Senin gibi kör kalpliler içindir. Bana çarpıp testimi kırmasınlar diyedir.

Kör kalpler için.

Güçlü fener gerekli.

Biz halk olarak kör kalpli ve karanlık vicdanlı değiliz. Seçimle işbaşına getirdiğimiz yönetenler "bizi karanlık vicdanlılar ülkesi"yaptı.Hrant Dink'in 16 yıl önce tetikçi eğitiminden geçirilmiş çocuk yaşta bir katil tarafından öldürüldüğü günden başlayarak Türkiye "karanlık vicdanlılar ülkesi" olmaya mahkum edildi. Bu gerçeği görmüyoruz.

Trabzon.

Ankara.

İstanbul.

Emniyet Müdürlüğü.

Trabzon.

Jandarma Komutanlığı.

3 Emniyet Müdürü.

1 Jandarma Komutanı.

Namludan çıkmadan önce Hrant Dink'in öldürüleceğini kimse bilmiyordu, ama bu 3 emniyet müdürü ile 1 jandarma komutanı, çocuk yaşta birinin Hrant Dink'in canını alacağını önceden biliyorlardı. Onlar devletin temsilcileriydi. Devletin görevi, Hrant Dink'i cinayete kurban edilmekten korumaktı.

Yetkileri vardı.

Güçleri yeterdi.

3 büyük kentimizin emniyet müdürlüğü teşkilatı ile bir jandarma komutanlığı, Trabzon- Ankara- İstanbul üçgeninde bu karanlık cinayet çetesi harekete geçmeden, suçüstünde onları yakalayabilirdi.

Bile bile...

Göre göre...

Katilliğe göz yumuldu.

Hrant Dink öldürüldü.

Katil, çocuk yaştaydı.

Karakolda polisler onun eline Türk bayrağı vererek fotoğraf çektirdiler. Dönemin Emniyet İstihbarat Şube Müdürü terfi ettirildi ve İstanbul'a İstihbarat Şube Müdürü yapıldı. Cinayet işleneceğini haber veren raporları bilip de önlem almayan Emniyet Müdürü terfi etti, bir kente vali oldu. Diğeri de Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanı yapıldı. Hrant Dink'in öldürülmesine bilerek ve isteyerek izin veren emniyet görevlileri içinde FETÖ'cü olanların bulunduğu da sonradan ortaya döküldü.

Katil çocuktu.

16 yıl yatıp çıktı.

Devlet hüküm giydi.

Ülkemiz bile bile, göre göre "kör kalpli ve karanlık vicdanlar memleketi"yapıldı.

O dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görevlendirmesiyle Devlet Denetleme Kurulu bir rapor hazırladı. O dönemin BaşbakanıRecep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Başbakanlık Teftiş Kurulu da bir rapor hazırladı. İki rapor da"Hrant Dink'i korumakla görevli olanların cinayeti önceden bildikleri halde görmemezlikten geldiklerini"açık açık anlatıyordu.