Bahis av ise gerisi savdır

Makronezya, Mikronezya ve Bitania'nın bekçi teşkilatlarına heyecan ve gerilim egemendi. Makronezya istibdadı tarafından iki yılda bir düzenlenen Av Olimpik başlıyordu.

Makron müstebit Valdemir Potin, tabii ki Ezya arşipelindeki tüm adaların yarışmaya katılmasını isterdi ama emperyal üstünlüğüne en içten biat eden iki istibdadın teşkilatlarıyla yetinmek zorundaydı.

Av Olimpik'lerde her adanın seçkin avcı bekçileri yarışıyordu.

Bu yılki yarışmada, Makronezya taygasına üç yaban tavşanı salınacak; Makron, Mikron ve Bitan takımları arasından tavşanı en hızlı yakalayıp jüriye teslim eden, büyük bir votka fıçısından ibaret birincilik ödülünü kapacaktı.

Tabiidir ki Makronezya müstebidi Potin, Mikronezya müstebidi Muktedir Makropiç ve Bitania müstebidi Mukteber Sisikovski'nin jüri kurulunu oluşturdukları Av Olimpik, kulakları sağır eden bir top atışıyla başladı. Ödü kopan tavşanlar taygaya salınır salınmaz kurşun hızıyla gözden kayboldular. Avcı bekçiler de peşlerinden...

Disiplinli Makron ekip tavşanı çok geçmeden buldu, tutmasına da gerek kalmadı. Siyah üniformalarıyla Darth Vader'a taş çıkartan takımı karşısında gören tavşanın kalbi duruvermiş; Makronlar yarışı 15 dakikada tamamlamıştı.

Bitan takım sağa sola seğirtip, avın nereye saklandığını görürüm diye ağaca tırmanan bir avcının dal kırılıp otlar arasındaki tavşanın üzerine şans eseri düşmesiyle amacına ulaştı. Pestili çıkmış hayvan jüriye teslim edildiğinde start'ın üstünden yarım saat geçmişti.