Eğlenceli bir hafta sonu

Evet, "gezelim görelim" durağımızda geçtiğimiz hafta sonu Atina'daydık.

Gezelim görelim diyorum, çünkü bahsettiğim yerlere merak edip giden okurlarım var.

Sokakta karşılaştığım kişilerin önerdiğim ve bahsettiğim yerleri, yemekleri, kokteylleri deneyimleyip beğendiklerini söylemeleri çok hoşuma gidiyor.

Gözden kaçırdığım bir detay varsa onları da söylüyorlar bana.

Bu kez Atina'dan bahsedeceğim benim gibi gezme meraklılarına.

Geçtiğimiz perşembe akşamı evde otururken evlilik yıldönümleri için Atina'ya giden iki yakın arkadaşım "Keşke sen de bizimle olsaydın" diye mesaj attı.

Dayanabilir miyim, gece 02.00 uçağıyla hop soluğu Atina'da aldım!

Zaten 1 saatlik uçuş. Gece yarısı havaalanı da bomboştu.

Saat 04.00'te yataktaydım bile.

Uyudum ve muhteşem güneşli bir güne uyandım.

Kahvaltıdan sonra günün keyfini arkadaşlarımla birlikte çıkardık.

strong class'read-more-detail'Haberin Devamı

Hemen sizlere gittiğim mekânlardan kısa kısa bahsedeyim, listenize ekleyin...

Queen Bee:

Kahvaltısı ve taze taze fırından çıkan kruvasanları muhteşem. Bir sabah mutlaka deneyin derim. Hafta sonları 1 saate kadar bekletebiliyorlar, sinirlenmeyip beklerseniz pişman olmayacaksınız.

WooWoo:

Atina'nın mükemmel mekânlarından birisi. Ortada kocaman bir bar var ve insanlar etrafında dans ediyor. Kıpkırmızı Moulin Rouge havasındaki dekoru ve lezzetinden parmaklarını yiyeceğiniz yemekleri çok başarılı. Sahneye çıkan Antonis de enerjisiyle sizi dansa çağırıyor. Atina'ya giderseniz, buraya uğramadan dönmeyin.

Balthazar:

New York'un eski olmasına rağmen hâlâ popüler mekânları arasında yer alan Balthazar, Atina'da güzel bir şube açmış. Havaların güzel olmasından dolayı bahçe kısmı komple açıktı ve içerisi full'dü. Yemekler ve servisi "Vaov" dedirtecek kadar olmasa da, yemek sonrasındaki o kalabalık güzeldi. Cuma ve cumartesi akşamları müziğin sesinin yükselmesiyle saat 23.30 itibarıyla adım atacak yer kalmıyor mekânda. Eğlencesine diyecek bir lafım yok kesinlikle...