Bu başarı Montella'nın!

Yazarımız Ali Gültiken'e, "Milli Takım'ın bu başarısında Kuntz'un da katkısı var mı, onun döneminden gelen bir etki görüyor musunuz" diye sorduk. Gültiken de "Bu başarı Vincenzo Montella'ya yazar" yorumunda bulundu

Son 3 maçta Avrupa futbolunun iki devi Almanya ve Hırvatistan'ı yendik. Milli Takım için yorumunuz nedir
Çok önemli bir başarı. Özellikle Almanya'yı orada yenebilmek üst seviye bir iş. Yeni bir Milli Takım ruhunun, takım içerisinde oluştuğunu ve bunun büyük bir enerji ile sahaya yansıdığını görüyoruz. Yeni oyuncuların da bu sürece çok ciddi katkıları oldu. Bu da Ay-Yıldızlılar için yeni kazanımdır.
Stefan Kuntz'un bu başarıda katkısı var mı Onun döneminden gelen bir etki görüyor musunuz
Milli Takım olayı, her zaman yaşandığı süreç ile değerlendirilmeli. Yeni bir teknik adam, yeni bir bakış açısı, yeni bir oyun felsefesi var. Bunun yanı sıra birçok yeni oyuncu da var. O yüzden iki teknik adamı ayrı tutuyorum. Bu başarı Montella'ya yazar.
Vincenzo Montella ile birlikte ne değişti Almanya maçını izledikten sonra EURO 2024 için hedef ne olmalı
Bu maçın neticesi kadar psikolojik etkisi de çok büyük. Dünya futbolunda A klasmanda olan bir takımı yenmek, beraberinde farklı güven duygularını da getirecektir. Yıllardan beri hep söylediğim bir şey var; Türkiye'nin önemli sayıda milli seviyede oyuncuları var. Bunları doğru kullanabildiğiniz zaman, başarılı olmamak için bir sebep göremiyorum. Bundan sonraki katılacağımız turnuvada da başarılı olacağımızı düşünüyorum.