İkinci 'One Minute'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Davos'ta İsrail Cumhurbaşkanı Peres'e, "Siz öldürmeyi iyi bilirsiniz" diyerek "One Minute" çekmişti.

Gazze katliamının vahşet boyutuna ulaştığı bir dönemde Almanya'da İsrail'in uşağı haline gelmiş olan batı dünyasına ikinci "One Minute" çekti.

Zeytin Dalı operasyonu sırasında PKK yanlısı haberlere imza atan Alman gazetecinin sorusuna ve Almanya Başbakanı Scholz'un Hamas'ı suçlayan, İsrail'in uyguladığı soykırımı haklı göstermeye çalışan açıklamalarına hak ettikleri cevabı verdi. İnsanlığın vicdanı, Gazze'deki masumların sesi oldu.

HOLOKOST GERÇEĞİ

İkinci Dünya Savaşı'nda gaz odalarına gönderdikleri, toplama kapmlarında katlettikleri Yahudilerin faturasını Gazzeli masumlar üzerinden ödemeye çalışan Almanya'ya, gözlerinin içine baka baka soykırımcı olduklarını hatırlattı. Holokost gerçeğini yüzlerine vurdu. Hem de bunu bizzat kendi evlerinde yaptı.

strong class'read-more-detail'Haberin Devamı

Sanki sadece 7 Ekim ve sadece Hamas var. Peki; 7 Ekim'den sonra katledilen 5 bini aşkın çocuk ve 14 bine yaklaşan masum insanların hayatı size bir şey ifade etmiyor mu

GURUR DUYDUM

Hele Alman gazetecinin Eurofighter uçağı alımı üzerinden Türkiye'yi tehdit etmesine karşılık 10 numara beş yıldız cevabını verdi.

O anda iyi ki Recep Tayyip Erdoğan gibi bir Cumhurbaşkanımız var diye düşündüm. İnsanlığın sesi, cesur bir lider olan Erdoğan'la gurur duydum. Onur duydum.

YEMEKTEKİ HAVA

Ha bu arada edindiğim bilgiye göre, Almanya Başbakanı ile yemek olumlu bir atmosferde geçmiş. Scholz bu konulara hiç değinmemiş. Erdoğan'a karşı oldukça saygılı davranmış. Eurofighter uçaklarına karşılık İHA ve SİHA satışları gündeme gelmiş. Bunu içimizdeki Alman kompleksliler korkmasın diye yazdım.

ÖZGÜR ÖZEL DOĞRU SÖYLÜYOR MU

17 Kasım tarihli yazımda Kemal Kılıçdaroğlu'nun devir teslim töreninden önce evinde kendisini ziyaret eden Özgür Özel'e, "Bir an önce Ekrem'i sırtından at. Emanetçi olursun, genel başkan olamazsın. Ne istiyorsan yaparım, sana destek olurum" dediğini yazmıştım.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan ses çıkmadı. Özgür Özel de, "Yok katiyen Kemal Bey bana öyle bir şey demedi" demedi. Diyemez de. Çünkü kaynağıma güveniyorum.

Peki Özgür Özel ne yaptı Gazetecilerin sorusu üzerine, "Abdulkadir Selvi, CHP kurultayına en çok ilgi gösteren köşe yazarıydı. İlk baştan itibaren son güne kadar ne dediyse boş çıktı. Söylediklerinin hepsi yanlış çıktı" dedi.

strong class'read-more-detail'Haberin Devamı

Şimdi söylediklerinin hepsi boş çıkmış, yanlış çıkmış bir yazar olarak CHP kurultayından önce Özgür Özel'e hiç şans tanınmadığı, banko Kılıçdaroğlu denildiği tarihlerde yazdığım yazılardan birkaç alıntı yapmak istiyorum.

ANKETTENKILIÇDAROĞLU MUÖZGÜR ÖZEL Mİ ÇIKAR

11 Eylül 2023, yazımın başlığı, "Anketten Kılıçdaroğlu mu Özgür Özel mi çıktı"

Betimar'ın anketinden Özgür Özel ve Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili verileri paylaşıyorum.

'CHP seçmeni Özgür Özel'in adaylığını nasıl buldu' sorusuna verilen yanıt:

"CHP'lilerin yüzde 46'sı Özgür Özel'in kararını doğru buluyor. Yanlış buluyorum diyenler yüzde 26 çıkarken, adaylığını destekliyorum ama zamanlamasını yanlış buluyorum diyenler yüzde 21.4 çıkıyor. Yüzde 6'lık bir kesim ise cevap vermemeyi tercih ediyor."

Devam ediyorum.

strong class'read-more-detail'Haberin Devamı

CHP SEÇMENİFARKLI DÜŞÜNÜYOR

Betimar, 'Kılıçdaroğlu mu Özgür Özel mi kazanır' sorusunu bir kez de CHP seçmenine sormuş. CHP seçmeni ise, 'Özgür Özel kazanır' diyor. Ankete katılan CHP seçmeninin yüzde 43.3'ü 'Kılıçdaroğlu kazanır' derken, 'Özgür Özel kazanır' diyenlerin oranı yüzde 47.6 çıkıyor. Yüzde 9.1'lik bir seçmen ise, cevap vermemeyi tercih ediyor."

Yazımı ise, "CHP seçmenleri, Kılıçdaroğlu için 'artık git' diyor" diye bitiriyorum.

ANKETTENKILIÇDAROĞLU MUÖZGÜR ÖZEL Mİ ÇIKIYOR

Güvenilir anketleri dikkatle takip ederim. 24 Ekim tarihini taşıyan, "Anketten Kılıçdaroğlu mu Özgür Özel mi çıkıyor" başlıklı yazımda ise, Optimar'ın anketini paylaşıyorum.

strong class'read-more-detail'Haberin Devamı

"Ankete katılanların yüzde 37.3'ü 'Özgür Özel' derken, Kılıçdaroğlu'nu isteyenlerin oranı yüzde 24.3 çıkıyor."

Bu yazımı da, "Kılıçdaroğlu açısından tehlike çanları çalıyor" uyarısı ile bitiriyorum.

KILIÇDAROĞLU'NUNKOLTUĞU TEHLİKEDEDEMİŞİM

1 Kasım tarihli yazım, "Kılıçdaroğlu'nun koltuğu tehlikede