Medya / Tv-Magazin

Atatürk'ün yalnızlığı ya da 2 Aralık 1922

Tarih 28 Kasım 1922, yer Atina: O gün saat 11:28'de 6 kişi idam mangasının önüne geçti. İdam mangası Giritli 30 askerden oluşuyordu. Askerler, sanıklara 15 metre mesafede durdular, 5'erli 6 gruba ayrıldılar. İdam mangasına komuta eden albay, Afyon'da askerleri önünde kendisini azarlayan idamlık generali sandalyeye ters oturttu.

Özay Şendir

Gülay kızına şarkıyaptı; 'Kasımpatı'

Kansere verdiği savaştan her seferinde galip çıkan Gülay Sezer, daha temiz bir hava ve daha dingin bir hayat için Muğla'nın Köyceğiz ilçesine yerleşti, ama müzikten kopmadı. Gülay, sözü ve müzikleri edebiyatçı Murat Uçmaz'a ait 'Beyaz Şarkılar' albümünü Pasaj Müzik etiketiyle bu ay sonuna doğru yayınlayacak. Yeni albümünde 10 şarkıya yer veren Gülay, şarkıların her birine klip çekti.

Ali Eyüboğlu

16 yıl önce dağılan Kargo 10 konser için bir arada

16 yıllık aradan sonra 'Son 10 konser' için bir araya gelen Kargo'nun solisti Koray Candemir, aslında endüstri mühendisi. Kargo'nun solisti, oyunculuk ve sunuculuk da yaptığı için grubun en ünlüsü. Kargo'nun diğer üyeleri de farklı yetenekleri ve özellikleri olan müzisyenler İlk albümlerinin kartonetine adı uzun gelince kısaltılıp MŞŞ yapılan ve öyle

Ali Eyüboğlu

Bu kitabı dinler misiniz

Bana uzun zamandır uzak kaldığım ve belki de kaybetmekte olduğum okuma alışkanlığını yeniden kazandıran bir kitap var artık başucumda: Kızıl Aura.Hesap uzmanı, başarılı iş insanı Soner Gedik, sürpriz yaparak bir romanla çıktı karşımıza. Kitap, ilk sayfasından itibaren insanı içine alan, sarmalayan, akıcı bir dille, kötülük, iyilik, ütopya kavramları üzerinde duruyor. İyi hisseden insanların auraları genişler derler ya, kitabı okudukça olan tam da bu.

Ömür Gedik

Yeni bir mekân

Şehirde ne zaman yeni bir mekân açılsa, yeni bir aktivite olsa biliyorsunuz ilk gidenlerdenimdir.Birkaç ay önce açılan Hiema isimli restorana ise birazcık rötarlı gittim. Ama sonra "Neden bu kadar geciktim" diye kendime söylendim.Armutlu bölgesinde modern dizaynı, güler yüzlü ekibi, cool müzikleri ve gelen misafirleriyle kısa zamanda kendine yer etmiş bile Hiema.

Cihan Şensözlü

Süperstar kendini ödüllendirdi!

Yıllara meydan okuyan Ajda Pekkan, araba tutkusu için kesenin ağzını açtı. Kendisine tam 6.5 milyon TL'ye ultra lüks 4x4 bir araba aldı. Plakasını da AJD yaptırdı. SÜPERSTAR Ajda Pekkan, 12 Haziran'da uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek muhteşem

Ufuk Özcan