SabahYavuz Donat16 Kasım 2020
Okunma: 5  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Önceki Yazısı
Yavuz Donat
Yavuz Donat
Yavuz Donat
16 Kasım 2020
Yaylada siyaset

Başkanlık sistemi... Siyaset... Kabine... Parti... Hazine... Merkez Bankası... Döviz kuru... Bakan istifası... Nöbet değişimi. Yorum çok. Atış serbest... Ağzı olan konuşuyor. Ve... Trabzon... Parma Yaylası... Yemyeşil... Temiz hava... Sis... Sonra güneş. Korona... Buralara gelememiş. Sadık Albayrak... Gülüyor: - Kapıya yazı astım... Korona giremez.

p style"text-align: center;"

Yerli ve milli Sohbet... Gündemin içinden, dışından... Sadık Albayrak'ın penceresinden: Her şey memleket ve millet için. Milli ve yerli düşünceyi hâkim kılmak için bir mücadele veriliyorsa, yanında olacağız. Emperyal güçler... Yerli işbirlikçiler... Ve FETÖ'nün uşakları... Türkiye'ye hizmet edenlerin karşısındalar.

p style"text-align: center;"

Türk Lirası Yerli ve milli... Nedir Sadık Albayrak'ın yanıtı: - Dolar, euro, sterlin değildir... Yerli ve milli, Türk Lirası'dır... Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın bastığı paradır.

p style"text-align: center;"

İstifa Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifası... "Baba Albayrak" ne diyor O başka bir konu... Onu bilemem. Spekülasyon çok... Herkes kafasına göre bir şey söylüyor. Her duyduğuna inanma. Efendim aile içi görüş ayrılığı falan... Yok böyle bir ayrılık. İhtilaf, kırgınlık, öfke, alınganlık... Hayır... Olamaz da. Önemli olan tek gerçek var... Ülkeye hizmet. İstifa... Kendi tercihi... İstifanın arkasında duygusallık olmaz. Çocuklarımın çizgisi belli... Düz... Net. Serhat ve Berat bana hep şunu söylerler: "Baba, bizi bugünler için yetiştirdin."

p style"text-align: center;"

Maraton Siyaset... 100 metre koşusu değildir... Maratondur. Siyasette... Nöbet değişimi de vardır. Bayrak yarışı gibi... Kendi mesafenizi koşarsınız... Bayrağı, arkadaşınıza devredersiniz. Ayrıca... Mahkeme kadıya mülk değildir... Gelirsiniz, gidersiniz... Dinlenirsiniz... Yine dönersiniz. Biz... Bunları söyleyince... Sadık Albayrak "Aynen" şöyle dedi: Katılıyorum... Siyaset büyük bir yarış. Koşan bir lider var... Onun ayağına takılan çakıl taşları varsa, temizlemek gerek. Liderin önüne çıkan çukur varsa, doldurmak lazım. Önemli olan aynı amaca hizmet... Yerli... Milli... Birlik-beraberlik... Türkiye'nin buna ihtiyacı var.

p style"text-align: center;"

Baba Sohbet sırasında... Bir ara... Sadık Albayrak, şu sözlerini vurguladı: İki oğlumu da, bu ülkeye hizmet etsinler diye yetiştirdim. Şirket... İhale... Torpil... Adam kayırma... Kişisel çıkar... Ayrıcalık... Asla olamaz... Bizim kitabımızda yok... Yazmaz. Serhat ve Berat'ın yaptıkları mücadele ile müftehirim. (İftihar ediyorum.)

p style"text-align: center;"

Millet ve apolet Demokrasi... Milli irade... Seçim... Yayla sohbetine devam. Sadık Albayrak dedi ki: İktidarları millet getirir, millet götürür. Eskiden... Millet getiriyordu, apoletli (asker) götürüyordu. Dünü birlikte yaşadık... Koalisyonlar... Milletvekili transferleri... Aylarca cumhurbaşkanı seçemeyen Meclis. Dünya çok değişti... Cesaret, basiret, hızlı karar verebilmek... Çok önemli. Başkanlık sistemi... Çok yeni... Oturacak.

p style"text-align: center;"

Zaman tüneli Siyaset... Yakın tarih... Yeni parti... Geçmişten manzaralar... Ve ufuk turu. Sadık Bey: