StarYakup Köse20 Kasım 2020
Okunma: 5  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Sonraki Yazısı
Yakup Köse
Yakup Köse
Yakup Köse
20 Kasım 2020
İP tarlasını sürenler

İYİ Parti kurucularından ve İstanbul milletvekili Ümit Özdağ partisinden ihraç edildi.

Özdağ'ın ihraç edilme sebebi, İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun FETÖ'cü olduğu ve partinin FETÖ'ye teslim edildiği yönündeki iddiaları.

Partinin Genel Başkanı Meral Akşener Özdağ'ın iddialarına, "Çok yüksek iki devlet görevlisiyle görüştüm, bizde bu yönde bir kayıt yok dediler" diye mukabelede bulundu.

Özdağ iddiasında ısrar etmesi üzerine de Akşener "Psikiyatrik vaka" diyerek mevzuyu sulandırmaya ve geçiştirmeye çalıştı.

Ümit Özdağ'ın iddiaları üzerine savcılık soruşturma başlattı. Özdağ'ın Buğra Kavuncu hakkındaki iddiası şu: "Kendisi FETÖ'nün yurt dışındaki en büyük sivil toplum örgütü olan Kazakistan Türk İşadamları Derneği'nin başkan yardımcılığını yapmış. Çok net söylüyum sivil toplum örgütünün eğer başkan yardımcılığını yapıyorsan, öncesinde ve sonrasındaki başkan FETÖ'cüyse, bu arada FETÖ'yle ilgili yıllar boyunca bir tane olumlu ve olumsuz açıklamanız yoksa, sosyal medya hesaplarınız bomboşsa bu şekillendirilmiş demektir. Hayatın normal akışına aykırıdır... FETÖ'nün kendi yapılanması içerisinde kendi elemanları dışında kimseyi getirmediğini biliyoruz."

Buğra Kavuncu'nun dayısı Enver Altaylı hakkında da, MİT'te başladığı istihbaratçılığa ABD ve Alman gizli sevislerinde devam ettiği iddiası var. Enver Altaylı Türkistan bölgesinde istihbarat faaliyetleri yürüten ve FETÖ'nün bu bölgede okullar açması için altyapı faaliyetlerinde bulunan bir isim. Hani 'öğretmen' kadrosunun yüzde 80'inin ABD'li olduğu FETÖ'nün 'Türk' okulları!

Kazakistan Türk İşadamları Derneği'nin kurulmasında ve yeğeni Buğra Kavuncu'yu derneğin başkan yardımcısı olmasında Altaylı'nın tesiri var mıdır..

Enver Altaylı hâlen FETÖ davasından tutuklu. Terör örgütünün elebaşısı F. Gülen'e yazdığı mektuplarda "Ellerinizden öperim" diye bağlılığını sunan Altaylı, FETÖ soruşturması kapsamında MİT'ten ihraç edilen bir istihbaratçıyı yurtdışına kaçırmak üzereyken yakalandı. Muhtemelen Altaylı kendi yetiştirip MİT'e soktuğu elemanları koruma içgüdüsüyle Almanya'ya kaçıracaktı. Mâlûm Almanya ülkesindeki FETÖ'cüleri polisle koruyacak kadar sahip çıkıyor. Almanya sadece kendi topraklarındaki FETÖ'cülere sahip çıkmıyor; Türkiye'deki Almanya Büyükelçiliği Altaylı'nın tutuklu bulunduğu Ankara Sincan Cezaevi yolunu arşınlayıp durmuşlar. Büyükelçisinden d