MilliyetÜmit Avcı08 Ocak 2021
Okunma: 13  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Önceki Yazısı
Sonraki Yazısı
Ümit Avcı
Ümit Avcı
Ümit Avcı
08 Ocak 2021
Fenerbahçe mucizesi!

Sezona kötü girse de son haftalarda toparlanmaya başlayan Fenerbahçe Beko, kader maçı olarak gözüken Sırbistan deplasmanında dışarıdan düşük yüzdeyle şut attı, basit top kayıpları yaptı. Sarı-lacivertliler buna rağmen müthiş mücadelesinin karşılığını Brown'ın son saniye basketiyle aldı.

Sarı-lacivertli temsilcimiz Kızılyıldız'ı yıktı, Euroleague'de bu sezon ilk kez 3 maç arka arkaya kazandı.

THY Euroleague'deki temsilcimiz Fenerbahçe Beko, Sırbistan'da konuk olduğu Kızılyıldız'ı Brown'ın süre biterken bulduğu basketle 73-71 kazandı, 18. maçında 8. galibiyetini aldı.

Maça enerjisi yüksek başladı temsilcimiz, bu sezon başında en çok ihtiyaç duyduğu durumdu. 5 dakikada tam 4 top çalan Fenerbahçe Beko, 6 farkı da yakaladı ama yine 'erken sayılabilecek' rotasyon ritmimizi bozdu. Özellikle maça iyi başlayan Vesely'nin boşluğunu ne Ahmet ne Hamilton doldurabilince Bryant boyalı alandaki etkisiyle Kızılyıldız'ı öne taşıdı, ilk çeyrek 22-18 tamamlandı.

Pierre takımın enerjisini yine yukarıya çekse de 10'da 1 üçlükle maça giren ekibimize karşı Kızılyıldız'ın ilk yarıda bulduğu 7 isabet, Sırplar'ın önde kalmasını sağladı, devre 39-38 tamamlandı.

3. çeyrekte de aynı düzen sürdü. De Colo'nun bir türlü oyuna girememesi ve top kaybı sayımızın yükselmesi sıkıntıyı artırırken, neyse ki Brown ve Guduric'ten gelen sayılar maça tutunmamızı sağladı, 3. periyot 53-53 tamamlandı.

Kokoskov istediğini aldı Son çeyreğin başında ev sahibi 66-59 ile 7 farkı yakaladı. Kokoskov bu kez Vesely'yi dinlendirirken Barthel'i 5 numarada kullandı ve istediğini de aldı. Guduric ve Pierre'in kritik sayılarıyla son dakikada skor 71-71'e geldi. Kızılyıldız hücumunu iyi savunan ve 6 saniye kala