MilliyetSina Koloğlu14 Ekim 2020
Okunma: 4  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Sina Koloğlu
Sina Koloğlu
Sina Koloğlu
14 Ekim 2020
YERLİ VE MİLLİ PLATFORM

Exxen, Acun'un yeni kanalının ismi. Muhtemel uluslararası havası olsun istendi. İlk ben yazdım, temmuz ayında ufak bir yorum da yaptım ne olabileceğine dair platformun. Epey bir dizi yapım işine girecekler. Dikkatimi çeken Özgü Namal oldu. 2013 yılında bırakmıştı. Çok yeni eşini kaybetti. Büyük bir acı. Listeye bakınca büyük sürpriz olarak bu işi gördüm. "Daha bu için buzdağının görünen yüzü" dediler. Sadece kendi işleri olacak. Mesela benim duyduğum, dışarıdan film alınmayacak. Kendi yapımları olacak. Yine kulağıma gelen, içerikler "Ailenin izleyebileceği kıvamda olacak" sözü aslında büyük rakibin dizi içeriklerine de bir gönderme!

'Rahatlıkla izlenebilecek'

Geçenlerde ülkemize yeni giriş yapan dijital platformu izlemek istedik. "Akıllı televizyon değil, kutu almanız gerekiyor izlemek için" dediler. Şimdi bizim televizyon da iyi bir marka yani. Hani çok da eski değil. Bir platformu, televizyondan izlemek için kim oturup yenisini alır Ben ne cepten ne de bilgisayardan izlemeyi sevmiyorum, vardır benim gibi epey insan. "Exxen'i televizyondan izlemek nasıl olacak" diye sordum. "Aplikasyonla izlemek mümkün. Kutu almanıza gerek yok" yanıtını aldım.

Fiyat ne olacak

Belli değil ama bana göre makul bir fiyatla başlayacaklar. Ciddi rakip var. Yeni bir rakip daha geliyor. Cazip hale getirmek ve tüm dijital abonelerden müşteri kapmak için bayağı bir iyi fiyat çekeceklerdir. Sadece bir soru: "Dijital platform dizi izleyicisi uçuk kaçık işleri terci