MilliyetSina Koloğlu08 Nisan 2021
Okunma: 3  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Önceki Yazısı
Sonraki Yazısı
Sina Koloğlu
Sina Koloğlu
Sina Koloğlu
08 Nisan 2021
ŞAMPİYONLAR LİGİ MAÇLARI EL DEĞİŞTİRİYOR!

'Süper Lig'in yayın haklarının sahibi BeIN Media Group'un UEFA Şampiyonlar Ligi'nin Türkiye'deki yayın hakları için teklif vermeyeceği öğrenildi' haberleri çıktı. Sektörün 'duayen' ismine sordum. "Vazgeçmediler. İhaleye girdiler kazanamadılar. 1-2 güne kazanan yeni firma açıklanır" cevabını aldım. Şampiyonlar Ligi eski keyfinde değil. Geçtiğimiz yıl Başakşehir'in grup maçlarını kaç kişi izledi Büyük takımlardan Galatasaray'ın son katıldığı kupanın grup maçlarında durumu ortadaydı. Bir albenisi kalmadı. Silkinmeye ihtiyaç var. Öte yandan bu kadar sık el değiştirme izleyiciyi de rahat ettirmiyor. Kupanın yayın ihale değeri az değil; 150 milyon dolar olduğu yazılıyor. Bu parayı çıkartacak izleyiciyi bulmak kolay değil. Hele 'korsan yayıncılık' geleneği olan ülkemizde... Hem izleyici hem de yayıncı açısından bir çıkmaz durum.

Tivibu mu

Tivibu adı geçiyor. Sordum, "Henüz değil ama alacak" bilgisi geldi. Yani niyet ciddi. Sektörün 'duayen' ismi, "Daha önemli bir firma" dedi. Saran adı geçiyor. Onlar, "Biz değiliz" diyorlar. 1-2 güne netleşir.

İhaleye yeni çözüm mü

Bir de bizim Süper Lig ihalesi olayı var. Son zamanlarda yayıncı kuruluşla pek keyifli gitmiyor. Sabah'ta Dilek Güngör yazmış. Şöyle olasılıklardan bahsediliyor; Kulüpler, TFF ve Kulüpler Birliği şirket kurup, Digiturk'ü alır. Ya da bir de yanlarına telekomü