HaberturkSerdar Ali Çelikler15 Ekim 2020
Okunma: 9  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Serdar Ali Çelikler
Serdar Ali Çelikler
Serdar Ali Çelikler
15 Ekim 2020
Marcao'yu boşverin, gerçeği ortaya çıkarın

Geçen hafta bir maç oynandı. Son derece yanlış bir kararla Ümit Milli Takım (U21) G.Saray ile Florya'da hazırlık maçı yaptı.

Maçın 65. dakikaları civarında Marcao ile U21 santraforu Halil İbrahim Dervişoğlu arasında bir itiş kakış yaşanıyor. İddiaya göre Marcao Halil'e tokat atıyor.

Maçı sahanın üst kısmında, camların arkasında seyreden Fatih Terim, saha içindeki hocalar Levent Şahin ve Necati Ateş'e haber gönderiyor ve "Marcao'yu dışarı alın" diyor. Yetmiyor olayların yangına dönüşeceğini anlayınca "Maçı bitirelim" diyor.

U21 hocası Tolunay Kafkas, Terim'den gelen öneriyle maçı bitirme kararına onay veriyor. Maç 70'de bitiyor.

Bizi de aptal yerine koyup maçın aşırı yağmur nedeniyle bitirildiğine inanmamızı istiyorlar.

Olay basına yansıyınca Tolunay Kafkas - G.Saray - Halil Dervişoğlu "İtiş-kakış var ama tokat yok" diyor. Maçın görüntüleri var ama yayınlanmıyor.

İtiş kakış ile tikat arasında cezai uygulama farklılığı olduğundan kritik nokta burası. G.Saray taraftarı ve medyası Marcao savunmasına geçiyor. U21 oyuncusunun üzerinde milli forma varken tokatlanması kimsenin umurunda olmuyor.

Hakem Çağdaş Altay, olayda Marcao'ya sarı kart gösteriyor. Sözlü ve yazılı olarak "Tokat yok" diyor. TFF de hakeminin raporuna göre hareket ediyor. Hakem camiasının en önemli gazetecilerinden Ömer Faruk Ünal, Türkiye gazetesindeki köşesinde "Tokat yok" resmi ideolojisine yakın bir yazı yazıyor.

Dün (14 Ekim) Tahir Kum, Hürriyet gazetesindeki köşesinde tokat atıldığını; Marcao'nun Tü