Yeni AsyaSebahattin Yaşar04 Nisan 2021
Okunma: 1  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Sebahattin Yaşar
Sebahattin Yaşar
Sebahattin Yaşar
04 Nisan 2021
Dalları kırılan çiçek nasıl iyileşir
Çiçek, güzelliği temsil eder. Esma tecellisi vardır üzerinde. Rengiyle, deseniyle, kokusuyla güzele ayine olduğundan kendisi de güzeldir.

Çiçek görünce, kötü duygular uyanan hastadır. O hasta duyguda artık çiçek, çiçek değildir. O başka bir şeyi temsil eder. Tabiî burada suç çiçekte değildir. Çiçek, masumdur. Problem, masumiyeti suiistimal edendedir.

Balkonda çiçeklerin toprağını değiştirirken birden bir tanesi elimden kayıp düştü. Öyle bir telâşlandım ki, adeta bir insan düşmüş gibi hissettim. Canlı işte. O anlamasa da acısını, insan anlıyor ya. İçime dokundu. Zavallı kavanozu ile birlikte kapaklandı yere. Hani mecalsiz insan ayakta duramaz ve yığılır kalır ya yere, onun gibi oldu.

Neyse ki hemen itina ile düşenin koluna girmek gibi hafifçe düzelttim kavanozu. Ama ne bir de göreyim o hayat dolu, yakında çiçekler açmaya hazırlanan dallar bir bir kırılmış. Düzeltmeye çalışırken acısını hissettim içimde. Kolu kanadı kırılan insan gibi, kuş gibi onun da can çekiştiğini, acılar içinde kıvrandığını hissettim bir an. Canlının çığlığını ancak insan anlayabilir.

Neden sonra, çiçeğin kırılan dallarını tüylerim diken diken ola ola ayırıp, köklerini toprağa koydum. Üzüntü içerisinde, hastaya özel alâka gösterir gibi güneşe b