SözcüSaygı Öztürk17 Kasım 2020
Okunma: 5  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Saygı Öztürk
Saygı Öztürk
Saygı Öztürk
17 Kasım 2020
İyi ki senin kardeşinim

"Saygı Bey, ben Lice'den arıyorum", "Silopi'den arıyorum", "Reşadiye'den bir kaymakam geldi geçti ki...", "Söğüt ilçemizin unutulmaz kaymakamı" diye başlanıyordu. Bilecik, Niğde, Erzincan, Manisa'dan arayanlar, yazanlar "Öyle bir valiydi ki..." diyorlardı. Birlikte görev yaptıklarından unutulmaz anılar dinliyordum.

Yozgat'ın Sarıkaya İlçesi'ne bağlı Akbucak Köyü'nde dünyaya gelen 13 kardeştik. Emekli vali- karikatürist ağabeyim Refik Arslan Öztürk'ü toprağa verdik ve biz geride 5 kardeş kaldık. Böyle bir günde yanımızda olan, telefonla, mesajla acımızı paylaşan, kadir, kıymet bilen, vefa örneği gösteren ve cevap yazma olanağı bulamadığım herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

BÖYLE ANLATMIŞ

Gelen mesajlar arasında bir gazete kupürü vardı. 6 Mayıs 2008 tarihli Yarın Gazetesi'nde Reyhan Elbirler'in "Bir İnsan" başlıklı yazısını okuyorum:

"Daha ilk görüşmemizden çıkarken Manisa'dan ayrılacağı günün hüznünü taşıyordum. Taşıdığı özellikler bu düzene uymuyordu. Fazla kalamayacağı kesindi.Bir ilin en yüksek makamında hasretini çektiğimiz İNSANLIK oturuyordu.

Merkeze alındığı haberinden sonra çıkan yazılar, söylenen sözler hangi görüşten olursa olsun herkesin aynı hasreti çektiği