Yeni AsyaRifat Okyay08 Ocak 2021
Okunma: 5  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Önceki Yazısı
Rifat Okyay
Rifat Okyay
Rifat Okyay
08 Ocak 2021
Bahtiyarlığa sırt çevrilir mi
Şu ahirzaman hadisatının tazyikatı ve zahmetleri, küfrünün şiddeti zamanında bahtiyar ve kahraman bir kısım tahkiki iman sahibi Müslümanlar bütün gayret ve cehdleriyle iman ve Kur'ân hizmetinde bulunmaya; bu saadet ve ferahlığı netice verecek, ehl-i imanın imanlarının kurtulmasına vesile olacak faaliyetleri yapmaya çalışıyorlar.

Bilerek veya bilmeyerek bu zamanın Müslümanlarına yardımcı olmaya çalıştıkları; bu neşr-i Kur'ân ve iman hizmetleriyle yarım kalmış, altı ay sürmüş Hazreti Hasan'ın (ra) hilâfetini devam ettirmeye, belki de izn-i İlâhî ve ihsan-ı İlâhî ile tamamlamaya çalışıyorlar.

İnşallah iman hakikatlerinin neşri, anlaşılması, anlatılması ve devamı noktalarından Hazreti Hasan'ın (ra) kısa hilâfetini uzun bir zaman aralığına çevirecek, onu beşinci halife makamında görecek, o makama lâyık hizmetleri; imanî, Kur'ân'î, İslâmî, insanî vecheleriyle inşallah yerine getirmeye kudsî icaplarına göre yapmaya çalışıyorlar.

Demek ki Asr-ı Saadette, Sahabe-i Kîram Efendilerimizin tek gayeleri olan Allah'ın rızasını kazanma yolunda; iman, Kur'ân, İslâmiyet hizmetlerine bu ahirzam