SözcüRahmi Turan16 Ekim 2020
Okunma: 8  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Rahmi Turan
Rahmi Turan
Rahmi Turan
16 Ekim 2020
Çirkin particiliğin gözü kör olsun!

Aytun Çıray, İYİ Parti'nin en çalışkan birkaç milletvekilinden biridir. Fakat...

Şu particilik, şu menfaat hırsı yok mu Ülke sevgisini de, memleket aşkını da yok ediyor, partililer, birbirlerinin kuyusunu kazmaya, gözünü oymaya çalışıyorlar...

Çıkar sevdasıyla, kendilerine engel olarak gördükleri yararlı, çalışkan kişileri bile ayak oyunlarıyla harcamaya çalışıyorlar!

Aytun Çıray'ın başına gelen budur!

İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, İYİ Parti'nin İkinci Olağan Kurultayı'nda, Teşkilat Başkanı Koray Aydın'ın oyununa geldi. Daha doğrusu gadrine uğradı!

Koray Aydın, etik dışı bir davranışla delegelere Genel İdare Kurulu üyeliği seçiminde "Oy verilmeyecekler" listesi dağıttı...

10 kişilik listede Aytun Çıray da vardı ve "Teşkilat Başkanı istemiyor" diye seçilemedi!

Aslında bu Aytun Çıray'dan çok, İYİ Parti'nin kaybı oldu.

Kötü bir partizanlıktı bu... Koray Aydın, gerçekte kendi partisine kurşun sıkmış oldu! (Bu oyunun Genel Başkan Meral Akşener'in bilgisi dahilinde oynandığını duydum, inşallah doğru değildir!)

Uyarıyorum: Kamuoyuna yansıyan bu tür kirli ayak oyunları İYİ Parti'yi milletin umudu olmaktan çıkarır! Birlik ve beraberliklerini bozmamaları, bindikleri dalı kesmemeleri lâzım! Hırsları, akıllarının ütüne çıkmamalı!

Neyse... Bu ayrı bir konu...

Teşkilat Başkanı Koray Aydın'ın ayıbı kendisine kalsın! Zaman neyin doğru olduğunu gösterecektir.

Yukarıda da söyledim. Uzun yıllardan beri tanıdığım Aytun Çıray kendisini harcamak isteyenlerden daha yurtsever, daha çalışkandır.

Uğradığı haksızlığa rağmen morali sağlam görünüyor. Partisindeki iç çekişmeler hakkında susmayı tercih ediyor, azmini ve şevkini kaybetmeden çalışmalarını sürdürüyor

Ülkede milletin paraları çarçur edilmekte ve fakir halkın alın teri, tarikatlara, cemaatlere aktarılmakta... Aytun Çıray bu çarpıklıklarla da mücadele ediyor!

Bazı devlet kurumları tarafından, sivil toplum örgütü ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar olarak gösterilen tarikat ve cemaatlere 6 milyar 216 milyon lira verildiğini açıklayan Aytun Çıray:

"Bu paralar ne oldu Nerelere harcandı" diye sordu.

Kime sordu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a yöneltti bu soruları!

Aytun Çıray, devlet mekanizmaları içine sızan ya da yerleştirilen tarikat ve cemaatlere aktarılan paralar için "Bu vicdansızlıktır, kabul edilemez" dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Aytun Çıray'ın haklı sorularına ne cevap verir, bilemiyoruz... Belki de hiç vermez! Paşa gönlü bilir!