CumhuriyetMustafa Balbay18 Kasım 2020
Okunma: 4  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Sonraki Yazısı
Mustafa Balbay
Mustafa Balbay
Mustafa Balbay
18 Kasım 2020
Akşener'e FETÖ uymadı, HDP deniyorlar...

Ankara siyasetinde gelenektir, taşlar sürekli yerinden oynar. Partilerin içinde, dışında taşlar sürekli hareket halindedir. Başlar oynamasa da taşlar oynar!

Böyle dönemdeyiz.

İktidar barajı yüzde 50...

Ama yüzde 1'in bile kıymeti var...

Bazen sıfırın bile yeri oluyor, hiç değilse ses getiriyor!

En çok haber değeri taşıyan gelişmeler AKP'nin içinde ama ana ak-ım medyada en az buradan haber çıkıyor. Muhalefet partilerindeki pireyi deve yapanlar, AKP'deki deveyi pire kadar görmüyor.

Gündemde İYİ Parti var. Son 3 yılda 2 olağan, dört olağanüstü kongre yapan İYİ Parti'nin 20 Eylül'deki 2. olağan kongresinden sonra partinin içi karıştı. Liste tartışmasının yarattığı sarsıntının hasar tespit çalışmalarına geçilmeden Ümit Özdağ'ın medya mahkemesinde açtığı FETÖ davası gündeme geldi. Son bir aydır Özdağ'ın İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkındaki iddiaları gündemde.

Olay, Türkiye'de FETÖ ile mücadelenin ne kadar sulandırıldığının fotoğrafı olarak da irdelenebilir.

2016'dan beri, devletin savcıları, olmuş FETÖ avcıları... Hiçbir iddiayı boş bırakmıyorlar. İktidar ve onaylanmış çevresi hariç her kesime dokunuyorlar. Kavuncu, 2 Ekim 2018'de il başkanlığına atandı. 2019'daki yerel seçimler sürecinde özellikle CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında her türlü kirli propaganda, dava, soruşturma gündeme geldi. Kaftancıoğlu ile Kavuncu kendi ifadeleriyle uyumlu bir seçim süreci geçirdi. Bu dönemde iki partiyi de didik didik edenler Kavuncu'yu koklayamamışlar. Kurultaydan sonra Özdağ koklamış!

Özdağ'ın Kavuncu'ya FETÖ'cülük suçlamasından sonra ilk harekete geçen Kavuncu oldu. Cumhuriyet savcılığına gitti, "Benim hakkımda suçlama var, soruşturun" dedi. Bunun üzerine savcılık harekete geçti.

Geçen 3 haftalık zaman diliminde İYİ Parti yeterince yıpratılamayınca Özdağ, bu kez içinde İYİ Parti, CHP ve HDP'nin de olduğu bir anayasa çalışması yapıldığını iddia etti.

Ne zaman 2018'de...

Kaç yılındayız 2020...

Konunun özü ayrı konu, olay buram buram "ne tutturabilirsek" kokuyor!

İYİ Parti, AKP'nin tek başına iktidara gelişiyle merkez sağın çökmesinin ardından kurulup yüzde 10 barajını aşan ilk ve tek parti.

Önce yok saydılar... Olmadı...

Sonra var sayıp yanlarına çekmeye çalıştılar... Olmadı...

Şimdi varlığını kabul edip yıpratmaya çalışıyorlar...

Gördüğümüz o ki bu da olmadı...

İYİ Par