YeniçağMurat Taşkın17 Kasım 2020
Okunma: 5  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Murat Taşkın
Murat Taşkın
Murat Taşkın
17 Kasım 2020
Abdullah Avcı'dan beklentiler

36 sezondur şampiyon olamayan (2010-2011'de kupası olmayan hariç) Trabzonspor'un başına adeta; "kırk dereden kırk kazan su taşındıktan" sonra getirilen Abdullah Avcı'dan bordo-mavili camianın beklentileri neler olabilir

Her zaman olduğu gibi 36 sezonun ardından tekrar şampiyonluğu elde etmek.

Ancak 8'inci haftası geride kalan 2020-2021 sezonunda, lider ile arasında 11 puan fark olan Trabzonspor'un şampiyonluk hesabını rafa kaldırmasından başka çaresi yoktur.

Bu durumda işler geride kalan 8 haftadaki gibi değil de, tam tersi ilk 5 arasında yer alınır ise bu başarı sayılmalıdır. Onun için Abdullah Avcı'nın bu sezonki işi kolay.

(adsbygoogle window.adsbygoogle || ).push({});

Bu durumda şampiyonluk hesabını gelecek yıla kaydırmaktan başka bir beklenti olamayacaktır.

Bir diğer beklenti, geçtiğimiz sezon Yusuf Yazıcı'yı Avrupa'ya taşıyacak kadar ileriye çıkan alt yapıdan gelen futbolcuların sayısını arttırıp, bunları had safhaya çıkarmaktır.

Mevcut kadroda hak edene formayı verip, bir teknik adamın birinci sıradaki üstünlüğü ve özelliği olarak sayılan kenar yönetimini de doğru tercihler ile yerine getirme noktasında Abdullah Avcı, beklentilere azami düzeyde karşılık verebilecek bir teknik direktördür. Trabzonspor'un da özellikle Newton'dan sonra ihtiyaç duyduğu beklentilerin başında da bu gelmektedir.

Ama sanırım asıl beklenti, son zamanlarda camiada taraftar ve yönetici noktasında meydana gelen zıtlaşmaları, ayrıştırmaları da giderebilecek bir spor adamı kimliği ile hareket etmesidir.

Yeri gelmişken, camiada halâ kendilerini vazgeçilemez sayanlar ile icra makamında olmalarına rağmen, başka hesaplar uğruna "saman altından su yürütmeye" yeltenmeye bile başvuracakların olabileceğini, olduğunu aklından çıkarmaması gerekiyor.

Demek isted