PostaMehmet Coşkundeniz12 Ocak 2021
Okunma: 13  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Mehmet Coşkundeniz
Mehmet Coşkundeniz
Mehmet Coşkundeniz
12 Ocak 2021
3 aylık evliyken eşim beni aldattı

Evleneli daha 3 ay oldu. Eşimin beni aldattığını öğrendim. Oysa evdeyken gayet mutlu, beni sevdiğini söyleyen, üzerime titreyen bir adam bu. Telefonunda öyle mesajlar yakaladım ki beynimden vurulmuşa döndüm. Aslında bu evliliği zoraki yürütüyormuş, keşke evlenmesiymiş falan... O zaman neden benimle evlendi Madem evlendi neden aldatıyor - G.Z.

Yeni evli birinin aldatmasının en büyük sebebi, evliliğini nasıl yaptığıyla ilgilidir. Örneğin aile zoruyla evlenmişse, geçmişteki bir ilişkiyi unutmak ya da ondan intikam almak için evlenmişse, sırf "Artık evlenme zamanım geldi" diyerek evlenmişse, cok aşık olup alel acele evlenmişse, evliliğini özellikle maddi konularda yalanlar üzerine kurmuşsa, büyük beklentilerle evlenip hayal kırıklığına uğramışsa, eşler arasında cinsel uyumsuzluk varsa, geçmişindeki ilişkilerde aldatma alışkanlığı varsa, çok uzun süren flört ya da nişanlılık döneminden sonra evlenilmişse, ya da sosyal medya bağımlılığı varsa aldatma olasılığı yüksektir.

Erkekler artık midemi bulandırıyor

Aldatılmış bir kadınım. Hayata dönmek için arkadaş ortamlarına giriyorum. Fakat erkeklerin davranışları beni delirtiyor. Üstelik bunların hepsi evli. Benim yanımda eşlerine 'Canım, cicim, aşkım' demeler, sarılmalar öpmeler. Ama sonra telefonuma 'Senden çok etkilendim, görüşelim' diye mesaj yazmalar... Midem bulanıyor artık. İşte bunları gördükçe erkeklere de kadınlara da güvenim sıfırlanıyor. - H.S.

Bir kere 'Güven'in yeniden tanımlanmasında fayda var. Bir kez aldatılan kişi artık bilecektir ki; hayatta 'mutlak güven' diye bir şey yoktur. Bir insana sonsuz güven duymak imkansızdır. Sonuç olarak aldatmayla ilgili kafamızda yer alan yanlış inançları bir kenara bırakmak kendi durumumuza odaklanmak bu durumdan edindiğimiz deneyimleri değerlendirmemiz gerekir. Aldatmayı genellemek yerine her ilişki içinde farklı yaşanacağına inanmak, aldatılma sürecini daha kolay atlatmamıza yardımcı olur. Aldatılma her ilişkinin korkulu rüyası olsa da bu durumla başa çıkma yöntemlerimiz bizi daha güçlü ve olumlu bireyler haline getirebilir.

Sevgilim tam bir kaçak damat

Sevgilimle 1 yıldır birlikteyiz ve aynı evde yaşıyoruz. 2 ay önce de nişanlandık. Ama erkek arkadaşım git-geller yaşıyor ve "Evlilik sorumluluğunu alamam. Ben bu işi saldım, gittiği yere kadar" diyor. Ben "Bitti" dediğimde alttan alıyor. Daha önceki ilişkilerinde de evlilik sürecinde kaçmış. Ben alt üst oldum. Ne yaparsam doğru şekilde hayatıma yön verebilirim - S.S.

Belli ki sevgilin evlilik insanı değil. Ya da en azından şu anda değil. Bu insanı evliliğe zorlarsan ve nikahta imza attırsan bile devamı pek iyi gelmeyebilir. Ama sen "Bitti" deyip sonra da birkaç güzel sözle devamını getirmediğin için o daha da fazla şımarıyor. "Ne yapsam benden ayrılmıyor" diyor. Oysa ona sert bir karşılık vermelisin. Yani ayrılığı tattırmalısın. Sevgiline "Hem pastam dursun, hem de karnım doysun" duygusunu artık tattırmamalısın. Ona ayrılığı yaşat ki; ne yaptığının farkına varsın. Sensiz yapamayacaksa zaten mutlaka yeniden birlikte olmak isteyecektir. Eğer istemiyorsa da bu yeni bir başlangıç için senin ilk adımın olacaktır.

Sahte hesaplarım başıma iş açtı

Sevgilim beni sosyal medyadan engellemişti. Ben de onun ne yaptığını görmek için sahte