Yeni AsyaKâzım Güleçyüz18 Şubat 2021
Okunma: 10  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Önceki Yazısı
Sonraki Yazısı
Kâzım Güleçyüz
Kâzım Güleçyüz
Kâzım Güleçyüz
18 Şubat 2021
Şehitler ve KHK düzeni
Gara faciasında PKK infazıyla şehit edilenlerden Vedat Kaya'nın KHK ile ihraç edilmiş bir polis olduğu yönündeki haberler için açıklama yapan Emniyet Genel Müdürlüğü "Doğru değil" dedi.

Bu konulardaki dikkatli takibiyle bilinen ve Gara operasyonuna ilişkin yorumları sebebiyle bir kez daha hedefe konulup Hüda Kaya ile birlikte hakkında soruşturma açılan Ömer Faruk Gergerlioğlu da şehit polisin KHK ile ihracı konusunda Emniyet'inkiyle örtüşen bir paylaşım yaptı.

Ama sosyal medyadaki KHK platformlarında paylaşılan bir liste var ve orada Vedat Kaya'nın da adı geçiyor. Bazı yorumlarda ise bu listenin ihraç edilenlere değil, açığa alınanlara ilişkin olduğu ifade ediliyor. Bu durumda, Kaya'nın ihraç edilmese de açığa alınmış olma ihtimali güçleniyor. Açığa alma, ihraçtan önceki aşama.

Eğer Kaya malûm süreçte açığa alınanlar listesine konulduysa bu da incitici değil mi Ve açığa alındıysa iade edildi mi, o da meçhul.

Dahası bu durumda olan başka birçok insan var. Sosyal medya paylaşımlarında bununla ilgili birçok mesaj yazılıyor; ama bunların tek tek özel olarak takip ve tesbit edilmesi lâzım.

KHK'lı şehit deyince akla gelen bir başka isim Burak Zekeriya Altunok. 15-20 Temmuz sürecinde ihraç edilip 16 ay tutuklu yargılanan ve beraat eden Altunok, tahliye sonrası OHAL Komisyonuna başvurması yönündeki teklif ve tavsiyelere itib