Yeni AsyaKâzım Güleçyüz23 Şubat 2021
Okunma: 9  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Önceki Yazısı
Kâzım Güleçyüz
Kâzım Güleçyüz
Kâzım Güleçyüz
23 Şubat 2021
Manevî cemreler
Üstad Bediüzzaman çok zorlu ve çetin şartların hüküm sürdüğü çok karanlık ve kasvetli bir ortamda istikbal nesillerine "Acele ettim, kışta geldim; sizler cennet-âsâ bir baharda geleceksiniz" derken, ümit dolu, parlak ve aydınlık manevî baharların müjdesini veriyordu.

Onun "Risale-i Nur'u matbuat lisanıyla konuşturma" idealini tahakkuk ettirme hedefiyle yola çıkan ve yarım asrı aşkındır Risale-i Nur'un medyadaki dili olarak hizmetine devam eden Yeni Asya da, kuruluş yıldönümü olan her 21 Şubat'ta bu müjdeyi güncelliyor.

Yazarımız Ömer Faruk Özaydın'ın "Babıâli'ye düşen cemre" olarak nitelediği gazetemizin, bahar müjdecisi cemrelerin düşmeye başladığı günlere tevafuk eden her kuruluş yıldönümü, yeni bahar müjdelerini beraberinde getiriyor.

Bu manayı malûm şartlar gereği on-line olarak, ama küresel boyutta gerçekleştirdiğimiz "Dünyada Yeni Asya" temalı söz konusu programda da, meydana getirdiği son derece müsbet atmosfer ve yankılarda da, gazetenin 52. yıl özel sayısında da hissettik, yaşadık.

Programın canlı yayını devam ederken yazılan mesajlarda kimi eski dostların muhabbet yüklü samimî ifadeleri bir anlamda hasret giderme ve yeni bir kucaklaşma niyet ve iradesinin ümit verici işaretleri gibi göründü bize.

Keza son sürecin biriktirdiği birtakım ufunet ve tortuların artık atılmakta olduğunu hissettiren bazı ipuçlarını da sezer g