Yeni AsyaKâzım Güleçyüz18 Kasım 2020
Okunma: 4  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Önceki Yazısı
Kâzım Güleçyüz
Kâzım Güleçyüz
Kâzım Güleçyüz
18 Kasım 2020
Hukuksuzluklar makyajla örtülemez
AİHM'in verdiği "hak ihlali" kararına rağmen hâlâ içeride tutulmaya devam edilen Osman Kavala için Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi Ankara'ya 3 Aralık'a kadar süre vermiş ve Kavala'nın o tarihte de bırakılmaması halinde yaptırım kararlarının geleceği ikazında bulunmuştu.

Buna rağmen epeyce bir süre istifini bozmaz bir tavır takınmış görünen Ankara, belirtilen tarih yaklaşınca birden hareketlendi.

HSK, İstanbul Adalet Komisyonuna yazı yazarak Kavala davasında şimdiye kadarki süreçte verilmiş kararlarda imzası bulunanların isimlerini talep etti.

Sanki bilmiyormuş gibi! Hele derin müdahale, manipülasyon ve yönlendirmelerle yürüyen ve iktidarın bunlara alet olduğu böyle kritik bir davada olup bitenlerin HSK'nın bilgi ve onayı dışında cereyan etmesi mümkün mü

O HSK ki, yakın markaja aldığı davalarda "aykırı" bir karar çıkması halinde o kararı alan heyeti jet hızıyla dağıtmasıyla biliniyor.

Gidişat, daha önce Deniz Yücel ve Rahip Brunson davalarında yaşananların, onlara kıyasla çok geç de olsa Kavala için de tekrarlanacağının işaretlerini veriyor.

Bu işin sonunun nasıl bir neticeye bağlanacağını göreceğiz.

Benzer durum Selahattin Demirtaş ve Enis Berberoğlu gibi isimler için de söz konusu.

Bu davaların bir linç mantığıyla bu noktaya getirilmesinde kullanılan iktidar medyasında, "Bu hassas yargılamalar ekonomi ve hukuk güven