Ortadoğuİhsan Muslu03 Nisan 2021
Okunma: 1  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Sonraki Yazısı
İhsan Muslu
İhsan Muslu
İhsan Muslu
03 Nisan 2021
GÖNÜL İKLİMİNDEN İNCİLER....

Kur'an'ı Kerim; Resulü Ekrem sav Efendimiz vasıtasıyla Ümmeti Muhammed'e ihsan ve ikram olunan en büyük mucize ve en müstesna Lutfi ilahidir. Ayeti kerimede şöyle buyuruyor:

Biz, Kur'an'dan öyle bir şey indiriyoruz ki o, mü'minler için şifa ve rahmettir.(el-İsra; 82).

Mü'min, şifa kaynağı ve rahmet pınarı olan Kur'an'dan Hakka yakınlığı ölçüsünde nasipdar oluyor.

Ebu Derda hazretleri anlatıyor: Resulullah sav ile beraberdik. Gözünü semaya dikti. Sonra; "Şu anlar, ilmin insanlardan çekip alındığı anlardır. Öyle ki, insanlar ondan hiçbir şey ele geçirmeyle kadir olamazlar." buyurdular.

Ziyad İbn. Lebid el-Ensari ra araya girip, Ya biz Resulallah! Bizler Kur'anı okuyup dururken ilim bizlerden nasıl alınır Vallahi biz onu hem okuyacağız, hem de hanımlarımıza ve çocuklarımıza okutacağız! dedi.

Resulullah sav de; Allah iyiliğini versin ey Ziyad, ben de seni Medinenin dinde derin anlayış sahibi fakihlerinden biri olarak görürdüm, Bak işte Tevrat ve İncil Yahudilerin ve nasranilerin elinde, onlara ne faydası oluyor Onları okuyorlar, ancak muktezası ile amel etmiyorlar, dedi. Cübeyr der ki; Ubade İbn. Samıte rastladım. Kardeşim Ebud'derda ne söyledi, işittin mi dedim ve ona Ebu Derda'nın söylediğini haber verdim. Bana; Ebu Derda d