Yeni AkitHüseyin Öztürk13 Ekim 2020
Okunma: 3  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Sonraki Yazısı
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
13 Ekim 2020
Hava durumu ve asayiş olayları

p class"p1"Diyelim ki, ülkemizde hiçbir terör ve asayiş olayı yok. Her yer ve her şey güllük gülistanlık. Yediğimiz önümüzde, yemediğimiz ardımızda. Adeta cennetteyiz.

p class"p1"Böyle bir durumda olsak bile hava durumu haberlerinin, "Ha kıyamet koptu, ha kopacak, az sonra hiçbir canlı kalmayacak" tarzında sunulması çok berbat.

p class"p1"Hatta ormanlarımızı yakanları -Allah da onları yaksın- orman yangınları bile sıradan bir olaymış gibi sunulmakta.

p class"p1"Meteoroloji ile medya arasında gizli bir sözleşme mi var, yoksa her ikisini de idare eden garip bir örgüt mü var bilinmez ama bu nasıl bir haberciliktir

p class"p1"Dolu, yağmur, fırtına, sel, yıldırım, su baskınları gırla! Üstelik saat saat verilmekte ve sadece bunların olacağı şehirler değil, bütün ülkemiz kıskaca alınmakta.

p class"p1"Geçtiğimiz Perşembe ve Cuma günü, kıyametin son dakikasını yaşayacakmışız gibi yapılan felaket hava durumu haberlerinden söz ediyorum.

p class"p1"

p class"p1"Şahsen hava durumu haberlerine güvenmem. Bu haberlere de inanmadım. Üstelik Perşembe günü tam da o afet saatlerinde hanımla dışarıda olmamız gerekiyordu.

p class"p1"Bir gün önce tanıdık birinden, bizi Üsküdar'dan Harbiye'ye bırakmasını istedim, önce "olur" dedi sonra makas değiştirdi.

p class"p1"Perşembe sabahı tabanvay ve toplu taşıma araçlarına gücümüz yetti. Saat 7.30'da Üsküdar'dan Beşiktaş'a geçip, Harbiye'ye çıktık.

p class"p1"Tabii o saatler ve sonrası kıyamet saatleriydi (!). Neyse Harbiye'den Taksim'e yürüdüm, su içen yem yiyen güvercinleri seyrettim, Taksim Camii'nin fotoğrafını çektim.

p class"p1"İstiklal Caddesine girdim, ilk defa caddeyi boş gördüm. Tünel'e kadar yürüyüp, Galata Mevlevihane postnişinlerinden "İsmail Ankaravi" Hz.lerinin kabrini ziyaret ettim.

p class"p1"Oysa hava durumu haberlerine göre İstanbul'da hayat durmuş olmalıydı. Galatasaray Lisesi'nin karşısındaki İnsan Yayınlarına uğradım, kitap edindim.

p class"p1"

p class"p1"Taksim'e geldim, bir simit aldım ve Dolmabahçe Sarayı'nın işlettiği yiyecek-içecek hizmetinin sunulduğu mekânda, çayla simidimi yiyeyim diye aşağıya indim.

p class"p1"Burası benim gibi hava durumuna inanmayanlarla doluydu ve iki boğazın keyfini çıkarıyorlardı. Keşke afet habercileri buraları görselerdi.

p class"p1"Bir başka kalabalık da Dolmabahçe Sarayı'nın ziyaretçileri turistlerdi. Turistler iyi ki de bizdeki hava durumu haberlerini izlemiyorlar.

p class"p1"Dünyan