Yeni AkitHüseyin Öztürk14 Ekim 2020
Okunma: 10  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
14 Ekim 2020
Bu ülkenin kefereleri

p class"p1"Türkiye olarak en güçlü devlet-millet olmamıza rağmen, maalesef içimizdeki ve dışımızdaki keferelerin bu gücü zayıflatmak için tüm ihanetlerini sergiledikleri zor zamanlar yaşamaktayız.

p class"p1"Bundan 15 yıl önce olsaydı, çoktan teslim bayrağını çekmiş, Birinci Dünya Savaşı'nda olduğu gibi İtilaf devletlerinin oyuncağı olmuştuk.

p class"p1"Yüzyıl önceki hesap yine sahneye konulmaya çalışılıyor.

p class"p1"Terör başta olmak üzere orman yangınları, asayiş olayları, sınırlarımızdaki Haçlı ittifakları ve tabii yeniden hortlayan ve hortlatılan Ermenistan meselesi ve ekonomik hususlar, birbirinden bağımsız hadiseler değildir.

p class"p1"Gerçi bu toprakların ve milletin, iki bin yıldır keferelerle hiç başı halas bulmadı. Belki de bu yüzden tüm harp ve darbelere rağmen ayakta kalmasını bilmekteyiz. Hamdolsun!

p class"p1"

p class"p1"Kefere sözünden neyin kastedildiğini izah edelim. Şahsım ilk defa yedi yaşında duymuştum ve keferelerin kimler olduğunu o zaman öğrenmiştim. Şimdi oraya girmeyeyim.

p class"p1"Kefere, sözlükte "perdelemek, örtmek, gizlemek, yalanlamak" anlamlarına gelir.

p class"p1"Şimdi bu manalardan sonra devlet-millet bütünlüğümüze karşı sosyal medya, medya, siyaset, ekonomi ve belli akademik kesimlerin ülkemiz aleyhine ittifaklarını değerlendirelim.

p class"p1"Ülkemiz gerçeklerini görmezden gelerek, mayalarının gereği ihtirasları uğruna hareket eden ve böylece kendilerine yatırım yaptıklarını zannedenleri tarih not etmektedir.

p class"p1"Malum kişi yahut kişilerin ortak özelliği; Hak ve adalet duygusunu kaybetmeleri, doğruyu aramak yerine kendi düşünce, saplantı, hırs ve menfaatlerine uymayan her şeyi ortadan kaldırmaya çalışmalarıdır.

p class"p1".

p class"p1"Bunlar güneşi balçıkla sıvamaya kalkan biçarelerdir.

p class"p1"Önleri, arkaları, sağları, solları öyle bir bataklıktır ki, canlı-cansız her varlığa düşman kesilir ve hiçbir kutsalları olmadığı gibi hiçbir şeye aidiyet duygusu beslemezler.

p class"p1"Nitekim hakikatlere karşı durmakta ve menfaatlerini her şeyin üstünde tutmakta direnir ve İngilizler gibidirler. Her deliğe, kılığa girerler.

p class"p1"Bazen kendilerini iman ehli, hatta dindar gibi gösterirler veya böylelerini içlerine alarak toplumu aldatmaya çalışırlar ve aldatırlar da. Nice örneklerini siyasette görmekteyiz.

p class"p1"Yaratana saygı ve her türlü yaratılmışlara iyi davranma, sahip çıkma, koruma ve kollamaerdeminden yoksun malum kesimlerin, sadece bize değil, nefes alıp veren hiçbir canlıya saygıları ve sahiplenmeleri yokt