Yeni AkitHüseyin Öztürk16 Ekim 2020
Okunma: 4  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Sonraki Yazısı
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
16 Ekim 2020
Aileyi Konuşmayı Gericilik Sanıyorum

p class"p1"Sizleri bilmem ama şahsen "aile" üzerine yazmaya ve konuşmaya artık çekiniyorum. Sanki Taş Devrinden söz ediyorum gibime geliyor.

p class"p1"Çünkü görevi kamuoyunu aydınlatmak olan medyanın büyük kısmı, yaptıkları işi cüzdanlarına, lüks yaşam hırslarına ve kapitalizme hibe etmiş vaziyetteler.

p class"p1"Televizyon ve gazetelerin internet sayfalarında her türden cinayet ve benzeri haberlere bakınca, bu ülkede "aile" mefhumundan söz etmenin ayıp sayılacağı hissine kapılıyorum.

p class"p1"Günde onlarca cinayet, hırsızlık, gasp, taciz ve benzeri haberlerle ortalık çalkalanıyor. Ayrıca çalkalanmayı sosyal medya da binlerce garip yorumlarla ayyuka çıkarıyor.

p class"p1"Bu arada meselenin daha da vahimi, olup bitenlere ısrarla tek taraflı bakılıyor! Haberlerin gerçek yönü sorgulanamıyor.

p class"p1"Kazara sorgulayanlar olunca, kişisel ve cinsel özgürlüklerden dem vurularak hakikatlerin üzeri örtülüyor!

p class"p1"

p class"p1"Bu sebeple aile üzerine yazmak, milattan önceye dayanan mitler gibi geliyor ve çağ dışı bir hususmuş gibi değerlendiriliyor.

p class"p1"Aileyi koruyan bütün mefhumlar, kriterler, medyanın insanı esir aldığı hız ve haz çağının silahıyla vuruluyor.

p class"p1"Bu silahın en tehlikelisi ise "sürekli daha çok harca" baskısıdır. Maalesef aklı başında ekonomistler, sosyologlar, psikologlar da çıkıp:

p class"p1"- "Ey insanlar! Yapmayın-etmeyin, bu gidiş hayra alamet değil, hepimiz aynı gemideyiz, hız ve hazzın sonu gemiyi batırır" demiyorlar.

p class"p1"Bunları söylerken içimden bir ses "Sana ne be adam. Var git işine bak" diyor.

p class"p1"Bu sese kulak vermem gerekirken, işte böyle boşboğazlık ediyorum. Madem başladım, bari biraz daha boşboğazlık edeyim.

p class"p1"

p class"p1"Haz ve hız çağının en önemli hastalıklarından birisi hatta tedavisi bile tüketime hizmet eden rahatsızlıklardan birisi, "emanet ve ehliyet" inancının çökmesidir.

p class"p1"Hangi inanç, ideoloji ve siyasi yelpazeden kim olursa olsun, sorulsa ki; "Varlığınız size emanet değil mi" denilse, sevecen ve sahiplenen bir şekilde "Elbette emanet" diyeceklerdir.

p class"p1"Tabi her can-ruh sahibine emanettir. "Peki, bu emanete sahip çıkma ehliyeti, bizim ihtiyarımızda mıdır, yoksa dış etkenlerin esareti altında mıdır" denilse, acaba nasıl cevaplar verilir

p class"p1"Azizler! Tüketim ve kaygı çağındayız.