Yeni AkitHüseyin Öztürk16 Kasım 2020
Okunma: 7  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
16 Kasım 2020
Ahmet Kekeç, Ferhat Koç

p class"p1"Yine zor yazılardan biri!

p class"p1"Kolay değil, yıllardır tanıdığınız, bildiğiniz, ortak kederlenip, sevindiğiniz, aynı sofraya oturup şükrettiğiniz, aynı sayfada buluştuğunuz insanların ardından yazmak.

p class"p1"Rızık tayininin gereği ayrı mekânlarda da olsanız, yürek birlikteliğiniz varsa, inanç birliğiniz varsa, böyle dostların arkasından yazı yazmak hiç de kolay değil.

p class"p1"Ne yazsam bilmem ki Duygular ve düşünceler zihnimde tınaz savuruyor. Önce inanmak istemiyor insan tabi. Bu durum insan için geçerli elbet.

p class"p1"Herkes yakından tanıdığı bir dostunu, arkadaşını veya kendi yakınlarını kaybettiğinde inanamaz ve ölümle dünya arasındaki köprüden onların geçmeyeceğini sanır.

p class"p1"Oysa bu dünyaya gelenin mutlak geri döneceğini biliriz bilmeye, inanırız inanmaya da yine de böyle vefatlarda insan biraz bocalar.

p class"p1"

p class"p1"Ahmet Kekeç'e Allah rahmet eylesin! Oğlu Mehmet Hakan ve aile fertlerinin başı sağ olsun. Onlar da Covid-19 sebebiyle karantinada imişler, Rabbim şifalar ihsan eylesin.

p class"p1"Ahmet Kekeç gibi fikir ve düşünce insanları, hayatın hiçbir noktasında; el-bebek gül-bebek yetişmemiştir. Çile omuzlarından ve alınlarından hiç inmemiştir.

p class"p1"Bizim ülkemizde, ülkemizin ve milletimizin inançları doğrultusunda yazmak, düşünmek, eylemde bulunmak, çileyi kendisine yoldaş etmek demektir.

p class"p1"Ahmet Kekeç, Malatya-Ankara ve İstanbul üçgeninde fikri düşüncesinin temellerini atmış, davası adına öfkeli, kendi adına şefkatli bir dosttu.

p class"p1"Malatya'dan esas adamlığı, Ankara'dan inanca ket vurmak isteyen sisteme ve savunucularına karşı, memleket ve millet çilesini yüklenmiş, İstanbul'da bu çilesini yazarak, konuşarak icraata geçirmiş bir arkadaşımızdı.

p class"p1"Hafızam yanıltmıyorsa yaklaşık 6-7 yıl bizim gazetede birlikte çalıştık. Gazetenin en zor zamanlarında, -gerçi hakikati haykırmanın kolay bir yolu yoktur, bu sebeple zor olmayan bir dönemimiz hiç olmadı- bir ve beraber olmayı bildik.

p class"p1"Oğlu Mehmet Hakan'ın dediği gibi "bileğiyle savaştı". Rabbim rahmetiyle kuşatsın. Ruhu için el-Fatiha.

p class"p1"

p class"p1"Bir diğer dava insanı Ferhat Koç. Ferhat ağabey de yine sistemin yerli ve milli düşünce yolunda yürüyenleri "yok" saydığı devirlerin dava eriydi.

p class"p1"Mesleğe başladığım Milli Haber Ajansının ilk yıllarında tanımıştım kendisini. Okuyan, yazan, konuşan ve