SabahHaşmet Babaoğlu14 Ocak 2021
Okunma: 2  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Haşmet Babaoğlu
Haşmet Babaoğlu
Haşmet Babaoğlu
14 Ocak 2021
Trump'la kalacak sanıyorsanız, fena yanılıyorsunuz

Artık "orası Amerika, burası Türkiye" diye bir dünya yok! Tek bir kavga var... Ve bu kavga global. Big Tech, yani dijital teknoloji ve sosyal medyanın dev şirketleri ABD siyasetini istedikleri gibi yönlendirebiliyor, istediklerini konuşturup istemediklerini susturuyorsa... Bu iş burada kalmaz! Gitgide karikatürleştirilmiş Trump'tan başlatmanın rahatlığıyla hareket ediyorlar. Fakat şüpheniz olmasın ki, arkası bütün dünyada gelecek; küreselcilerin şirketleriyle devletlerini savunmak isteyen milletler arasındaki kavga dalga dalga büyüyecektir. p style"text-align: center;"

Facebook, Twitter, Instagram, Parler derken... Dün güne YouTube'un Trump'ın 3 milyona yakın takipçisi bulunan hesabını kapattığını öğrenerek başladık. Dikkat! Bu, bir yüksek mahkeme kararı değil, bir şirketin kararı. Dikkat! Bu, hesabı kapatılan kişi herhangi biri değil, 20 Ocak'a kadar ABD Başkanlığı görevini sürdürecek olan ve son seçimlerde 72 milyon oy alan Trump. Dikkat! Yavaş yavaş Trump yanlısı mesajlar veren bütün hesaplar, yani halk da susturuluyor. p style"text-align: center;"

Neler yaşandığını bir düşünün! Şaka gibi diyeceksiniz ama hiç şakası yok. Bütün bunlar yarın öbür gün her yerde, küreselcilerin sevmedikleri bütün yönetimlere karşı uygulanmaya çalışılacak. Bazılarımız hâlâ anlamak istemiyor durumun vahametini. Oysa içimizdeki Biden'cılara baksalar, anlarlar. p style"text-align: center;"

Ama artık daha geniş düşünmek zorundayız. Düşünüp önlem almayı erteleyecek zamanımız kalmadı. İletişimimiz baştan aşağı dijitalleştirildi. Duygularımız, arzu yatırımlarımız ve hayallerimiz bile dijital. Ve sonunda bu teknolojiyi elinde